Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

TV3

Täna “Laseris”: nutielu ekstreemvariant: äpp riietab, toidab ja viib tööle ka

Foto: TV3
13:00 18. november 2019
Autor: Seitsmesed

Äpp, mis valib riideid? Äpp, mis aitab hommikusöögi lauale? See pole mingi nali ega ülim mugavus, vaid tavaline argipäev!

See on täielik müstika, kuidas sünnist saati pime Jakob Rosin elab ja toimetab. Ta  on Eesti Pimedate Liidu esimees, töötab Vikerraadios, käib Terevisioonis ajalehti ette lugemas ning mängib vahel ka jalgpalli. See on täielik müstika, kuidas ta elab ja toimetab. Jakobi saladuseks on nutitelefon ja kümned äpid, mis selle kõik võimalikuks teevad.

Üheks hommikuseks abistajaks on Jakobil äpp Seeing AI, mis ütleb, millise maitsega külmkapist haaratud jogurt on.

“See loeb nii teksti, pildikirjeldusi kui ka triipkoodi,” kirjeldab Jakob ise kiirelt telefoni sõrmitsedes. Läheb vaid hetk ja telefonist kostubki ülikiire vurina ja kerge aktsendiga: “Mango, naudi.” Just sellised sõnad intelligentne äpp smuutipudelilt välja luges.

Tehnoloogiahuvilisena on Jakob üritanud enda kodu teha võimalikult nutikaks. Kuid alati pole kõik läinud nii roosiliselt kui reklaam lubas. 

“Ostsin nutikardinad, sest see on nutikodu klišee, et ärkad hommikul üles, kardinad sõidavad eest ja linnukesed laulavad akna taga. Lõpptulemuseks oli aga, et kardina ülessõitmine võttis kaks minutit surina saatel. See ei olnud selline efektne viuhh, vaid surises, surises ja surises ning ühel hetkel tuli ta üldse kardinaketi küljest kuidagi lahti ja siis ta lihtsalt seisis seina peal ja surises igal hommikul,” kirjeldab Jakob pettumust pakkunud kardinaostu.

Samamoodi pole edukas olnud ka sõpradelt nutikate lahenduste kohta ideede hankimine.

“Kõik räägivad ainult valgustusest - jaa, väga äge, lambid lähevad roosaks ja roheliseks. Mul ei ole seda vaja tõesti,” naerab Jakob.

Kuidas Jakob äppide abil ringi liigub ning mispärast mõnikord tuleb abi saamiseks teha videokõne võhivõõrale Ameerikas, näeb juba täna õhtul kell 20:00 TV3 saates “Laser”.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!