Kas Grizzlies ja Wizards suudavad püsida võidulainel?

uudised.ee

NBA meistrivõistlustel on Memphis Grizzlies koos leeduka Jonas Valančiūnase ning Washington Wizards koos lätlase Davis Bertansiga oma mängukvaliteeti parandanud ja võidulainele saanud.

Sel nädalal näitab telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3 mänge Grizzliese ja New Orleans Pelicansi ning Wizardsi ja Houston Rocketsi vahel.

Memphise meeskond (11 võitu, 11 kaotust) on Läänekonverentsi edetabelis üheksandal kohal. Viimases mängus alistati Sacramento Kings 124:110. Grizzlies on võitnud viimasest kolmest mängust kaks.

Duellis Sacramento Kingsi vastu viskas Valančiūnas 25 punkti ja võttis 12 lauapalli. Keskmiselt viskab ta 16,1 punkti (meeskonna teine tulemus) ja korjab 10,9 lauapalli (meeskonna esimene tulemus). Lisaks blokeerib Leedu keskmängija meeskonnas kõige rohkem viskeid ja teeb keskmiselt 2,1 korvisöötu. Kaugusest ründab ta aina rohkem, kolmepunktivisete täpsus on tal 36,8%.

Pelicans (11 võitu, 15 kaotust) on Läänekonverentsi 13. kohal. Esimeses omavahelises duellis alistas Pelicans Grizzliesi 118:109. Wizards (7 võitu, 7 kaotust) võitis viimases mängus Boston Celticsit 104:91. Wizards on võitnud viimasest neljast mängust kaks, kuid on siiski Idakonverentsi viimasel, 15. kohal.

Ääremängija Davis Bertans viskab keskmiselt 10,2 punkti, korjab 2,9 lauapalli ning realiseerib 33,1% kolmepunktiviskeid. Lätlane Rodions Kurucs kannab Rocketsi (11 võitu, 15 kaotust) särki, kuid saab mänguaega ainult perioodiliselt. Kurucs mängib keskmiselt kuus minutit ja viskab 1,4 punkti. Rockets on hetkel kaotanud kolm mängu järjest.

Pühapäeval, 21. veebruaril kell 22.30 kannavad TV3 Sport 2 ja TV6 üle Pelicansi ja Boston Celticsi duelli. Celtics (13 võitu, 13 kaotust) esineb sel hooajal väga ebastabiilselt. Nad on Idakonverentsi viiendal kohal ja võitnud vaid ühe viimasest viiest mängust.

Telekanalid TV3 Sport ja TV3 Sport 2 ning voogedastusteenus Go3 kannavad 16. – 22. veebruarini üle kaheksa NBA mängu. Üht mängu näitab ka TV6.