Homme
17. jaan
0...3
-10...0
Ülehomme
18. jaan
-6...-1
-10...-1

Ilm

Võtke suveilmast viimast! Nädala teine pool kisub jahedaks: oodata on öökülma!

Foto: Schuelke/Caro/Scanpix
13:08 28. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: Riigi ilmateenistus

Terve maikuu vältel oleme saanud nautida mõnusaid suviseid temperatuure, kuid tundub, et maikuuga lõpeb ka suvesoojus. Riigi Ilmateenistuse andmetel jõuab nädala teisel poolel põhjakaarest meieni külm õhumass ja öökülmaoht on suur!

Teisipäeval eemaldub kõrgrõhkkond Venemaa poole ja selle lääneservas on meie ilm kuiv ja laialdaselt selge taevaga ning kuum. Tuul on keskpäevani nõrk, siis hakkab läänekaare tuul tugevnema. Õhutemperatuur öösel 5..6°C-st sisemaal 12..15°C-ni rannikul, päeval 25..29, meretuulega rannikul jääb ülempiiriks 19°C.

Kolmapäeval libiseb üle Eesti kagusse väheaktiivne madalrõhulohk, kuid niiskust on vähe ja pilverünki vaid üürikeseks ning sadu neist ei tule. Lääne- ja loodetuul on võrdlemisi tugev, rannikul ulatub puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10..11°C-st sisemaal 15..16°C-ni rannikul, päeval Hiiu-, Harju- ja Virumaal 19..24, lõunapoolsetes maakondades 25..29°C, pärastlõunal põhja poolt alates muutub ilm jahedamaks. 

Neljapäeval tugevneb põhja poolt uus ja märksa jahedam kõrgrõhkkond. Pilverünkadega ilm on suure tõenäosusega sajuta. Puhub tugev põhja- ja kirdetuul, rannikul ulatuvad puhangud 15 m/s, öö hakul võib Virumaa rannikul tugevamgi olla. Õhutemperatuur öösel 8..13, päeval on 15..19°C, Virumaal võib jääda vaid 13..14°C piiresse.

Reedel tuleb kõrgrõhkkond Soome lahe ümbrusse ja hoiab ilma sajuta. Tuul vaibub. Põhjakaarest lisandub külma ja õhutemperatuur on öösel 2..7, maapinna lähedal langeb 0..-2°C-ni, rannikul on kuni 12°C, päeval on 14..19°C.

Laupäeva ööks tuleb kõrgrõhkkond Eesti kohale. Taevas on selge, ilm on vaikne ja väga jahe - temperatuur langeb õhus 3..5°C-ni, maapinna lähedal alla 0°C, rannikul on kuni 14°C. Päeval nihkub kõrgrõhkkond Venemaa poole ja selle servas on meie ilm päikeseline. Edela- ja läänetuul tugevneb rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 19..24°C-ni.

Pühapäeval avaldab põhja poolt survet madalrõhkkond. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Pilvi tuleb lisaks, aga ilm on sajuta. Õhutemperatuur on öösel 8..13, päeval on 21..26, läänekaare tuulele avatud rannikul kuni 17°C.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?