Homme
11. juul
15...21
9...15
Ülehomme
12. juul
15...21
7...15

Ilm

Ettevaatust liikluses! Lähenev jäävihm ja lörts muudavad teed erakordselt libedaks

Foto: Madis Kallas/Delfi
16:30 26. november 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: Riigi Ilmateenistus

Ilmateenistus hoiatab, et nulli ümber kõikuv temperatuur ja sademed vihmast lumeni muudavad täna ja homme paljud teed üle Eesti erakordselt libedaks.

Saabuval ööl kõrgrõhuala taganeb ja Briti saartelt laieneb madalrõhuala idaserv Läänemerele. Öö on pilvine ja laialdaselt tekib udu ning kohati sajab jäävihma. Hommikul jõuab saartele tihedam sajuala, mis liigub mandrile. Mandri lääneosas sajab vihma ja lörtsi, idaosas lörtsi ja lund, kohati ka jäävihma. Puhub mõõdukas lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on öösel suuremal osal Mandri-Eestis 0 kuni -3, Eesti lääneservas jääb 0 kuni +3 kraadi piiresse, päeval on õhutemperatuur mandri sisealadel nullilähedane, läänerannikul ja saartel tõused +3 kuni +5 kraadini.

Kolmapäeval on pilves ilm. Uus sajuala liigub saartelt mandrile. Lääne-Eestis sajab vihma ja lörtsi, Ida-Eestis lund ja lörtsi, kohati ka jäävihma. Sadu võib olla tihedam Põhja-Eestis. Mitmel pool on udu ja jäidet! Puhub valdavalt lõunatuul 3-9, rannikul puhanguti 12, saartel kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -1..+1, saartel ja läänerannikul +2..+5°C. Teed on paljudes kohtades libedad!

Neljapäeval on pilves ilm. Sajab lörtsi ja vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 6-12, rannikul puhanguti 16 m/s. Õhutemperatuur on +1..+4, saartel ja läänerannikul tõuseb kuni +7°C.

Reedel on pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma. Puhub lõuna- ja kagutuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s, õhtul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on +3..+7°C.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!