Täna
15. dets
-5...0
-8...-2
Homme
16. dets
-7...0
-9...-1

Krimi

Kohus saatis surma põhjustanud meditsiiniõe tingimisi vangi

Foto: Ester Vaitmaa/Delfi
12:20 07. detsember 2017

Harju maakohus tunnistas neljapäeval meditsiiniõena töötanud Nadežda Soosaare (56) süüdi vale vereülekandega patsiendi surma põhjustamises ettevaatamatusest ja mõistis talle karistuseks poolteist aastat tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga. 

Kohus leidis, et juhtumi puhul esinevad erandlikud asjaolud, mis tingivad ka mittevaralise kahju väljamõistmise. „Kui inimene viiakse haiglasse abi saama, ent juhtub hoopis see, et ta seal sureb vale ravi tõttu, siis see ongi erandlik asjaolu,“ märkis kohus, mõistes Põhja-Eesti Regionaalhaiglalt ja Nadežda Soosaarelt solidaarselt kolme tsiviilhageja kasuks välja kokku 11 000 eurot. 

Nadežda Soosaarele esitati süüdistus selles, et tema täites tööülesandeid meditsiiniõena Põhja-Eesti Regionaalhaigla plastikakirurgia ja põletusravi osakonna intensiivravipalatis tegi ekslikult vereülekande patsiendile, kes seda tegelikult ei vajanud. Patsient sai umbes 10 minuti jooksul temale sobimatu veregrupi verekomponente, mille tagajärjel tekkis tal õhupuudus, mistõttu Nadežda Soosaar katkestas verekomponentide ülekande. Ekslikult teostatud vereülekande saanud naisterahvas suri samal õhtul. 

Oma hoolsusetu käitumisega ja nimelt sellega, et Nadežda Soosaar ei kontrollinud vereülekannet alustades ja seda teostades, et kannab verekomponente üle isikule, kellele arst ei olnud vereülekannet määranudki ja kandis üle teisele patsiendile tellitud ja näidustatud verekomponente, mis olid ka vastavalt markeeritud, põhjustas Nadežda Soosaar ettevaatamatusest kannatanu surma. 

Apellatsiooni esitamise soovist tuleb pooltel kohtule teatada seitsme päeva jooksul.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?