Homme
17. dets
-5...0
-7...0
Ülehomme
18. dets
-5...1
-7...1

Krimi

Viljandis neiu surmanud noormees võttis tapmissüü omaks

Foto: Kenno Soo/Delfi
14:44 02. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Viljandi kohtumajas algas reedel kohtulik uurimine mullu suvel Viljandis 17-aastase neiu tapnud Tairo Poopuu üle, kes võttis tapmisssüü omaks.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Marja-Liina Talimaa esitas avakõnes süüdistusest kokkuvõtte ning andis ülevaate kohtus esitatavatest tõenditest, mis kinnitavad kuriteo toimepanemise asjaolusid. Kaitsja vandeadvokaat Sirje Must leidis avakõnes, et tema kaitsealuse osas on tõendatud kannatanu surma põhjustamine, kuid ülejäänud süüdistus ei ole tõendatud.

22-aastane Poopuu ütles kohtule, et süüdistus on talle arusaadav ja ta tunnistab end süüdi osaliselt ehk tapmises.

Reedesel kohtuistungil uuritakse kirjalikke tõendeid ning kuulatakse üle tunnistajaid ja kannatanu. Kohtuistung on planeeritud veel viiele päevale kahel järgmisel nädalal. Kui asja arutamine kulgeb plaanipäraselt, toimub kohtuvaidlus 19. märtsil, teatas Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm BNS-ile.

Kohtuistung on kannatanu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks kinnine, avalik on vaid kohtulahendi kuulutamine.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kutsus süüdistatav eelmise aasta 10. juuni kesköö paiku endaga kohtuma tuttava 17-aastase neiu. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja ta vägistas. Süüdistuse järgi pigistas ta vägistamise käigus neiut kätega kõrist, kuni viimane suri. Kägistamise eesmärk oli süüdistuse järgi vägistamise hõlbustamine ja selle hilisem varjamine.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?