Homme
18. nov
3...7
1...6
Ülehomme
19. nov
0...4
-1...3

Krimi

Politsei kutsub inimesi üles rikkumistest teada andma

Foto: Eero Vabamägi/Delfi
16:42 20. juuni 2018
Autor: BNS

Politsei on pühade ajal väljas suuremate jõududega ning pöörab lisaks avaliku korra tagamisele erilist tähelepanu ka liiklusohutusele, ka kutsuvad korravalvurid inimesi üles rikkumistest teada andma.

Kuna pühade ajal on väljakutsete arv tavapärasest veidi kõrgem, siis on politsei tänavatel suuremate jõududega, et lisaks avaliku korra tagamisele ka liiklusohutusele erilist tähelepanu pöörata, edastas Ida prefektuur.

Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urb julgustab inimesi andma rikkumistest teada numbril 112. "Paraku on nii, et pühade ajal on liikluses ka rohkem rikkujaid – joobes juhte, kiiruseületajaid, turvavööta sõitjaid. Siin kutsungi üles kõiki, kes liikluses kahtlase sõidustiiliga autot näevad ja kahtlustavad, et juht võib olla joobes, sellest teada andma. Politsei kontrollib laekunud vihjeid ning koostöös saame nii mõnegi ohtliku autojuhi liiklusest kõrvaldada," ütles Urb.

Urb lisas, et kindlasti peaksid inimesed pidustuste käigus ka oma lähedastel silma peal hoidma. "Selleks, et pidupäeval ei rikuks tuju ükski õnnetus või ebameeldiv vahejuhtum, palume kõigil inimestel oma lähedaste eest hoolitseda. Kinnita turvavöö, ära luba joobes sõpra rooli ning kindlasti ära istu autosse, mille juht on joobes," sõnas ta.

Juunikuu jooksul on politsei Virumaal kaasliiklejate abil tabanud kümme alkoholijoobes juhti ja ühe kiiruseületaja.

Möödunud aasta ajavahemikul 19. kuni 25. juuni tabas politsei Ida prefektuuri territooriumil autoroolist 33 joobes ja 28 juhtimisõiguseta juhti. Kiiruseületajaid tabati kokku 200. Möödunud nädalal kõrvaldasid Ida prefektuuri politseinikud liiklusest 19 joobes ja seitse juhtimisõiguseta juhti. Kiiruseületajaid võeti seitsme päevaga vastutusele 132. Urb märkis, et vaatamata pealtnäha suurele arvule rikkujatele on meie teedel ülekaalus siiski tublid liiklejad, kes teadvustavad, et sõltumata punasest kalendripäevast on liikluses osalemisel alati samad reeglid.

Alates neljapäevast taotleb Narva politseijaoskond kohtult luba joobes juhtidele karistusena määrata arest ning võimalusel konfiskeerida ka sõiduk. Niisamuti ka kiiruseületajatega, kelle kiiruseks mõõdetakse 40 km/h lubatust rohkem.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?