Täna
14. nov
6...10
3...7
Homme
15. nov
4...8
0...8

Krimi

Kinnipidamisel surnud soomlasele sai saatuslikuks mürgistus

Foto: Teet Malsroos/Õhtuleht
15:56 14. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinnas Mardi tänava lasteaia õuealal möödunud nädalal kinnipidamise käigus politseinike silme all surnud soomlasele sai saatuslikus mürgistus, selgitas esialgne uurimine, vahendab BNS.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Kristian Jaani sõnul tegid korrakaitsjad Soome ametivendade abiga hukkunu isiku kindlaks ning said lähedastelt ka kinnituse, et hukkunu on 1978. aastal sündinud Soome kodanik. "Tänaseks on kohtuarst andnud hinnangu, et mehe surma põhjuseks oli mürgistus. Tegemist on õnnetusjuhtumiga, mistõttu ei alusta politsei menetlust," lisas Jaani.

Politsei sai 9. augustil kell 12.37 väljakutse Tallinna kesklinna Mardi tänavale. Teataja sõnul tungis lasteaia territooriumile mees, kes käitus ebaadekvaatselt. Patrullpolitseinike saabudes ründas mees politseisõidukit ja üritas tungida sõidukisse ning seejärel hüppas politseisõiduki kapotile.

Politseinikud andsid mehele korralduse kapotilt maha tulla. Mehe kinnipidamiseks kasutasid korrakaitsjad ühel korral gaasi ning seejärel panid talle käerauad. Mees jätkas rabelemist. Politseinikud hoidsid meest kinni, et ta enesele viga ei teeks ning üritasid temaga turvakontrolli käigus kontakti saada. Mees suhtles korrakaitsjatega soome keeles.

Äkitselt halvenes mehe tervislik seisund ja mees lakkas hingamast, mistõttu asusid politseinikud meest elustama. Südamemassaaži tulemusena hakkas mees uuesti hingama. Kiirabi saabudes mees hingas, kuid siis hakkas tema seisund uuesti halvenema ja meedikud jätkasid elustamist. Mees enam elule ei tulnud ja ta suri meedikute pingutustest hoolimata sündmuskohal. 

Mehe soki vahelt leiti tühi fooliumvoldik, milles olid narkootilist ainet meenutavad jäägid. Kohapeal läbiviidud kiirtest reageeris positiivselt amfetamiinile.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?