Homme
12. dets
-2...2
-3...2
Ülehomme
13. dets
-4...1
-4...1

Krimi

Roolijoodik jäi ilma juhtimisõigusest ja sõidukist

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
13:59 23. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kohus karistas korduvalt joobespäi roolist tabatud meest arestiga ning peatas ta juhtimisõiguse, lisaks konfiskeeriti tema sõiduk, vahendab BNS.

21. augusti hommikul viis Narva politseijaoskond Tallinn-Narva maantee 208. kilomeetril läbi puhumisreidi, mille käigus tabati seitse joobes juhti, edastas Ida prefektuur. Nende seas oli ka Audi roolis olnud 45-aastane mees, kellel tuvastati väärteoks kvalifitseeruv joove. Kuna meest on varasemalt korduvalt joobes juhtimise eest karistatud, peeti ta kinni ning viidi arestimajja kohust ootama.

Kolmapäeval määras Viru maakohus mehele karistuseks 12 päeva aresti. Lisaks sellele jäi mees kuueks kuuks ilma juhtimisõigusest ning tema sõiduk konfiskeeriti.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin tõdes, et kuigi meest on korduvalt joobes juhtimise eest kriminaalkorras karistatud, ei ole see teda piisavalt mõjutanud, et õiguskuulekalt käituda.

Politseinikud pidasid sel aastal kinni üle 4400 joobes sõidujuhi. Tänavu toimus Eesti teedel joobes juhtide süül üle 300 liiklusõnnetuse, milles hukkus 6 inimest ja sai kannatada 110 inimest.

Sel aastal on Ida prefektuuri elanikud teatanud joobes juhtidest hädaabinumbrile 112 üle kahe korra rohkem kui 2017. aastal. Tähelepanelike inimeste kõnede abil kõrvaldasid Ida prefektuuri politseinikud roolis selle aasta seitsme kuuga 128 joobes juhti või kaasliiklejatele muude rikkumistega silma hakanud roolikeerajat.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?