Homme
19. sept
9...13
0...11
Ülehomme
20. sept
9...12
2...10

Krimi

Kohus mõistis PPA vara omastamises süüdistatud ekspolitseinikud õigeks

Foto: Andres Putting/Delfi
12:13 01. märts 2019
Autor: BNS

Harju Maakohus mõistis praeguseks endised politseinikud politsei- ja piirivalveameti (PPA) kaalude kontrollpingi omastamise süüdistuses nende süü tõendamatuse tõttu õigeks.

Kohus mõistis PPA korrakaitsebüroo liiklusjärelevalvekeskuse liiklustalituse endise liiklusametniku Meelis Moori (39) õigeks PPA vara omastamises ja PPA logistikabüroo majandushalduskeskuse Põhja majandustalituse transpordi endise vanemspetsialisti Urmas Mätliku (54) õigeks omastamisele kaasaaitamises.

Kohus märkis, et kuna kriminaalasjas ei esitatud ühtegi tõendit, et kaalude kontrollpink oli Moori valduses või talle usaldatud, siis ei saanud ta toime panna ka kaalude kontrollpingi omastamist. Kuna kohus ei tuvastanud tema tegevuses ka ühegi teise kuriteo, näiteks varguse tunnuseid, siis tuli ta kuriteo tuvastamatuse tõttu õigeks mõista.

Kohus tõdes, et kuna Mätlikule esitati süüdistus Moori poolt toime pandud kuriteole kaasaaitamises, aga Moor ei ole kohtu hinnangul kuritegu toime pannud, siis tuli ka Mätlik talle esitatud süüdistuses õigeks mõista.

"Kohtule jäi mulje, et prokuratuur on esitanud kohtule tõendid valikuliselt ehk jätnud esitamata tõendid, mis lükkaksid ümber süüdistatavate süü. Süüdimõistvat kohtuotsust saab teha ainult siis, kui isikute süü on ümberlükkamatult tõendatud," märkis kohus.

"Kriminaalmenetluses ei otsustata, kas süüdistatavad on tõenäolisemalt süüdi või mitte, vaid isikut saab kuriteos süüdistada ainult siis, kui kuriteo toimepanemine on nii kindlalt tõendatud, et selles ei jää kahtlust. Kõrvaldamata kahtlus süüdistatava süüdiolekus tõlgendatakse tema kasuks," selgitas kohus otsuses.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Leelet Kivioja ütles BNS-ile, et ta ei ole Maakohtu järeldustega nõus ning vaidlustab kohtuotsuse Tallinna ringkonnakohus.

PPA-le kuuluv üle 3000 euro maksev kaalude kontrollpink paiknes Lääne-Harju politseijaoskonna territooriumil liiklusjärelevalvekeskuse garaažiboksis, kuid süüdistuse järgi oli usaldatud talle seoses teenistusülesannete täitmisega.

Süüdistuse kohaselt toimetasid Moor ja Mätlik 2017. aasta 25. juuli pärastlõunal kaalude kontrollpingi Mätliku Škodale kinnitatud järelhaagisega PPA territooriumilt minema.

Mehi abistas seejuures nende üks kolleeg, kellele asjaosalised jätsid mulje nagu oleks PPA kontrollpingi arvelt maha kandnud ning andnud neile ülesande see vanametalli kokkuostu viia.

Kriminaaluurimine ei suutnud tuvastada, kuhu kaalude kontrollpink pärast PPA territooriumuilt minema viimist kadus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob augustikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu