Homme
25. juun
17...23
7...15
Ülehomme
26. juun
16...24
10...16

Krimi

Jõgevamaal hukkus sõidukilt löögi saanud 12-aastane poiss 

Foto: Kaspar Pokk/Õhtuleht
18:22 15. märts 2019
Autor: Seitsmesed

Reede pärastlõunal hukkus Jõgevamaal Pikknurmes Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel sõiduautolt löögi saanud 12-aastane poiss, vahendab BNS.

Häirekeskus sai teate ränagast õnnetusest kell 14.30, kuid bussist väljunud poiss jooksis ettevaatamatult sõiduteele ja sai löögi Mercedeselt.

Õnnetuskohal töötanud Tartu avariipolitseinik Rando Jõemets rääkis, et esialgsetel andmetel väljus 12-aastane koolipoiss Tallinna suunas liikunud liinibussist ning soovis ületada teed.

"Paraku ei veendunud laps teeületuse ohutuses ning jooksis bussi eest otse ette Tallinna poole liikunud sõiduautole Mercedes," ütles ta.

Jõemets lisas, et Tallinna poole liikunud Mercedese juht püüdis enda sõnul kokkupõrget küll vältida, ent poiss sai sellegipoolest sõidukilt löögi. Tema vigastused olid kahjuks sedavõrd rasked, et ta hukkus.

Avariipolitseinik kinnitas, et Mercedese roolis olnud 43-aastane mees oli kaine ja omas juhtimisõigust. Õnnetuses tema viga ei saanud.
Tee õnnetuspaigal oli asfaltkattega ning kuiv. Nähtavus ja ilmastikuolud olid hea. Lubatud maksimaalne sõidukiirus sel teelõigul oli 90 km/h.

"Viimastel päevadel on Tartu linnaski olnud mitu sarnast juhust, kus koolilapsed on kiirustades ette jooksnud mõnele sõidukile. Linnas, kus kiirused poole väiksemad, on lapsed pääsenud suure ehmatuse ja halvimal juhul sinise põlve ning kerge põrutusega. Maanteel, kus kiirused on suured, tuleb jalakäijatel olla aga eriti tähelepanelik ning iga liigutus mitu korda järele mõelda, sest suured kiirused eksimusi ei luba," nentis avariipolitseinik.

Ta palub lapsi, et nad ei kiirustaks sedavõrd palju ning võtaks omale teeületuseks ja liikluses osalemiseks rahulikult aega.

"Niisamuti palun bussidega kooli ja kodu vahelt liikuvate noorte vanemaid, et nad räägiks ikka ja jälle oma lastele, et sõiduteed ei tohi ületada bussi eest ega tagant. Õige on oodata, kuni buss lahkub peatusest ja sõidutee on jälle täies ulatuses nähtav. Lapsele võib seletada, et teised sõidukijuhid ei näe, kui ta näiteks bussi tagant teele hüppab ja ei jõua pidurdada ning tekib kokkupõrge," ütles ta.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu