Homme
25. juun
17...23
7...15
Ülehomme
26. juun
16...24
10...16

Krimi

Kohus loovutas mõrvas kahtlustatava Eesti kodaniku Suurbritanniale

Foto: Madis Veltman/Delfi
12:32 15. märts 2019

Harju Maakohus loovutas reedel Londonis prantslanna mõrvas kahtlustatava Eesti kodaniku Suurbritannia ametivõimudele.

Märtsi alguses toime pandud mõrvas kahtlustatav 32-aastane Kirill Belorusov tabati Tallinnas kolmapäeval. Mõrvatu oli aastaid Londonis elanud ja baarmenina töötanud Belorusovi endine tüdruksõber. 

Reedel märkis riigiprokuratuuri abiprokurör Aare Pere kohtus, et loovutamiseks on seaduslikud alused olemas.  Sama arvas ka Belorusovi kaitsja vandeadvokaat Nadežda Kikkas. 

Mõrvas kahtlustatav Belorusov ise palus kohtult, et ta võimalikuks kiiresti Londonisse viidaks. BNS-i andmetel ei tunnista Belorusov kuritegu ning soovib, et uurimine tema süütust võimalikult kiiresti tõestaks. 

34-aastase Laureline Garcia-Bertaux' surnukeha leiti 6. märtsil tema Londoni edelaosas asuva kodu tagaaiast. Lahangu käigus selgus, et naine kägistati surnuks.

Londoni mõrvauurijad otsisid kuriteos kahtlustatavat Belorusov koostöös Europoliga ning ta peeti kinni Euroopa vahistamismääruse alusel Tallinnas.

Garcia-Bertaux' kuulutati kadunuks pärast seda, kui ta ei jõudnud 5. märtsil tööle. Ta oli assistent avalike suhete firmas Golin ja töötas ka filmiprodutsendina.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?