Homme
11. juul
15...21
9...15
Ülehomme
12. juul
15...21
7...15

Krimi

Tähelepanelikud naabrid hoidsid Tartus ära majapõlengu

Foto: Mario Laul/Delfi
12:08 10. november 2019
Autor: BNS

Tartus Karlova puitmajade rajoonis süttis laupäeva õhtul ühes köögis mööbel – suuremat sorti põlengust päästis vaid naabrite tähelepanelikkus.

Häirekeskus sai kell 19.25 teate, et Tartus Kalevi tänava kolmekorruselises elumajas levib suits, teatas päästeamet. Teataja oli välja selgitanud, et suits tuleb tema naaberkorterist, kus elav naine oli jätnud gaasipliidile toidu valmima ning läinud ise teise tuppa magama. Hooletuse tagajärjel süttis gaasipliidi kõrval olev köögimööbel.

Päästjate saabudes oli tulekahju juba kustutatud ning suitsu täis korteri elanik toodud õue värske õhu kätte. Päästjad kontrollisid korteri üle ning tuulutasid ruumid. Korteris olnud naine anti üle kiirabile, mis toimetas ta tervisekontrolliks haiglasse.

Päästjad märkasid põlenud korteris kahte väga tuleohtlikku viga – korteris ei olnud suitsuandurit ning ahjust välja võetud tuhk oli kallatud plastikämbrisse.

Päästeamet tuletab meelde, et oma küttekollet puhastades tuleb tuha ladustamiseks kasutada mitte kergestisüttivat anumat, vaid metallnõud. Seejärel tuleb tuhk hoonest välja jahtuma viia. 

Samuti on igas majapidamises tulekahju kiireks avastamiseks hädavajalik töökorras suitsuandur. Seekord aitas tähelepanelike naabrite kiire reageerimine ära hoida kõige hullema ja päästis inimese elu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!