Homme
11. juul
15...21
9...15
Ülehomme
12. juul
15...21
7...15

Krimi

Lahteina surmaavarii põhjustaja sai tingimisi vangistuse 

Foto: Ekspress Meedia
12:35 12. november 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Heategevusliku saate "Kodutunne" saatejuhi Signe Lahteina surmaga lõppenud avarii põhjustamises süüdistatav Türgi kodanik sai teisipäeval Harju maakohtus tingimisi vangistuse, vahendab BNS.

Kohus kinnitas Lõuna ringkonnaprokuröri Anneli Hinto ja süüdistatava Ramazan Tasci (23) sõlmitud kokkuleppe, mille järgi viimane sai tingimisi kaheaastase vanglakaristuse kolmeaastase katseajaga ning jäi üheks aastaks ilma juhtimisõigusest.   

Kohus leidis, et süüdistatav rikkus Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel sõites mitmeid erinevaid liiklusnõudeid, kuid seda ettevaatamatusest. Kriminaalasjas kogutud tõenditest nähtub, et õnnetuse ajal olid antud teelõigul ilmastiku- ja teeolud keerulised – nähtavus halb ja teekate jäine. Liiklusõnnetuse ajal süüdistatav lubatud kiirust ei ületanud.

Süüdistatav on õnnetuse toimumist kahetsenud ja on olnud õiguskaitseasutustele kogu kriminaalmenetluse aja kättesaadav. Kriminaalasjas oli esitatud ka tsiviilhagi, mis hüvitati ennem asja kohtusse jõudmist MTÜ Eesti Liikluskindlustuse Fondi poolt.

Menetluskuluna peab mees tasuma 1923,40 eurot. 

Signe Lahtein sattus raskesse avariisse mullu 22. märtsi hilisõhtul Tallinna-Tartu maanteel, kus tema juhitud sõiduauto põrkas kokku veokiga. 

Päästjatel tuli Lahtein autost välja lõigata ning ta viidi Tartu ülikooli kliinikumi, kus ta eelmise aasta 2. aprillil suri.

Liiklustehnilise ekspertiisi kohaselt põhjustas avarii rasketes ilmastikuoludes veoki üle kontrolli kaotanud Türgi kodanikust autojuht.

"Ekspertiisi käigus kogutud andmed kinnitasid, et just veoautojuht kaotas raskete teeolude tõttu veoauto üle kontrolli ning kaldus vastassuunavööndisse," on ringkonnaprokurör Anneli Hinto varem öelnud.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!