Homme
11. juul
15...21
9...15
Ülehomme
12. juul
15...21
7...15

Krimi

Politsei võttis kanepikasvatajalt ära üle 60 taime ja 600 istiku

Foto: Andres Putting/Delfi
Foto on illustreeriv.
13:32 15. november 2019

Politsei konfiskeeris Tallinnas asuvast kanepikasvatusest üle 60 taime ja üle 600 istiku, kuna proovid näitasid taimedes lubatust suuremat THC-sisaldust, vahendab BNS.

Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talitus otsis reedel läbi Põhja-Tallinnas asuva kanepikasvatuse, kust konfiskeeriti 62 suuremat taime ja 650 istikut, edastas Põhja prefektuur. Taimed ja istikud saadetakse ekspertiisi.

Kasvatuse omanikud on väitnud, et kasvatavad narkootilise aine vaba CBD-kanepit, ent Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis analüüsitud varem võtud proovid näitasid, et kasvatusest pärit taimede puhul on tegemist lubatust kõrgema THC-sisaldusega taimedega.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Rait Pikaro selgitas, et inimesed, kes soovivad kasvatada kanepit põllumajanduslikul eesmärgil, peavad täpselt järgima kehtivat regulatsiooni ning kasutama lubatud seemneid.

„Alati, kui meil on alust arvata, et kasvatatava kanepil ei ole põllumajanduslik eesmärk ja THC sisaldus võib olla lubatust kõrgem, siis politsei sekkub ja järgneb kriminaalmenetlus. Peame olema veendunud, et niinimetatud tööstusliku kanepi kasvatamise sildi all ei tegele kurjategijad narkoäriga ega ei rikuks seeläbi ka heade põllumeeste mainet,“ lisas Pikaro.

Asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kanepi ebaseaduslikku kasvatamist. Ringkonnaprokurör Raigo Aas selgitas, et esialgu viiakse leitud kanepitaimed kontrolli ning pärast tulemuste saabumist otsustatakse menetluse edasine käik.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!