Homme
08. juul
15...20
7...15
Ülehomme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

Martin Helme Lihula tragöödiast: Eestis peaks kehtima surmanuhtlus

Foto: Rauno Volmar/Delfi
19:05 14. juuni 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: Õhtuleht

Tre Raadio saates "Räägime asjast" arutasid rahandusminister Martin Helme ning EKRE esimees ja siseminister Mart Helme Lihulas toimunud tulistamise juhtumit. Muuhulgas kerkis teemaks ka surmanuhtluse vajalikkus Eestis.

Martin Helme võttis ette karistuspoliitika ja avaldas julge seisukoha Lihulas juhtunu kohta.

"Selle kuriteo valguses, selle inimese tegevust vaadates - surmanuhtlus peaks Eestis kehtima. Nende kuritegude eest ei ole õiglast karistust olemas. Õiglane karistus on saata ta jumala ette. Seal saab ta karistuse," jäi Martin Helme resoluutseks.

Helmed võrdlesid Lihula tulistajat puhta kurjusega, kelle vastu tuleb astuda kompromissitult.

Loe täispikka artiklit Õhtulehest.
 


Kommentaarid

Kommentaare 2
Kodanik Helme 15:47 15. juuni 2020
Kes oled sina otsustamatast, kes võib elada ja kes mitte? Kas päevitus on rassism? Sellist laadi kuritegu on võigas ja jätab paljude inimeste sisse armid mida niidiga kinni ei õmble, kuid vorst vorsti vastu ideoloogiaga ei tee see sind mitte samasuguseks madalalaubaliseks maakaks ja kurjategijaks.?siin ei õigustata tehtut! Minule isiklikult tundub et Helme-poiss teeb natuke nahka karmistades seadusi mis meil niigi karmid on. Parem mõtle kuidas majandus korda saada ja tegele oma raha Lugemisega edasi ja jäta sellised asjad justiitsministri teha.
tarmo 17:56 15. juuni 2020
olen 110% helmega nõus