Homme
08. juul
15...20
7...15
Ülehomme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

Saku viadukti juures avarii teinud sõiduki juht oli Ukraina kodanik

Foto: Lugejafoto/Delfi
11:49 21. juuni 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Harjumaal Saku viadukti juures pühapäeva öösel autoga teelt välja sõitnud ja kohapeal surma saanud 43-aastane mees oli Ukraina kodanik, kelle elu oleks politsei operatiivjuhi hinnangul võinud päästa turvavöö, vahendab BNS.

Pühapäeval veidi enne kella 4 sai häirekeskus teate, et Saku vallas on Mercedes raskesse avariisse sattunud. Autos üksinda olnud 43-aastane Ukraina kodanik suri saadud vigastustesse õnnetuspaigas. Mees sõitis teelt välja Tallinna–Saku–Laagri tee 9. kilomeetril Saku viadukti juures. Esialgsetel andmetel kaldus Tallinna poolt Saku suunas sõitnud Mercedes enne viadukti alt läbisõitu vastassuunda ja kihutas siis vastu silda.

"Kogutud info viitab, et auto kaldus vastassuunavööndisse, sõitis seejärel teepiirdesse ning siis vastu ehitusjärgus oleva silla kandeposte. Kokkupõrke tagajärjel rullus auto üle katuse ja paiskus läbi sillaehituse jaoks paigaldatud metallkonstruktsioonide," selgitas Põhja prefektuuri operatiivjuht Raavo Järva.

Õnnetuse toimumise kohas kehtis ajutine kiirusepiirang 50 km/h.

"Asjaolud ja auto kahjustused viitavad sellele, et juhi sõidukiirus võis olla lubatust suurem. Sündmuskohal auto pidurdusjälgi näha ei olnud," sõnas Järva, kelle sõnul ei olnud juhil sõidu ajal turvavöö peal.

"Turvavöö fikseerib inimese ja kui juhtub õnnetus, siis see hoiab sõitja paigal. Kui inimene on kinnitamata, siis kokkupõrke ajal liigub ta edasi sõidukiirusel ning paratamatult on vigastused raskemad. Nii et turvavöö oleks võinud päästa selle autojuhi elu," lisas Järva.

Õnnetuse tagajärjel said viga silla konstruktsioonid, mistõttu on viaduktialune ringteeosa suletud ning liiklus ümber korraldatud. Tee jääb kinni seniks, kuni silla ehitaja on konstruktsioonid üle vaadanud ja veendunud ohutuses.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!