Täna
31. okt
7...11
0...8
Homme
01. nov
5...10
0...9

Meelelahutus

Mis toimub? Twitteris algab politsei väljakutsete maraton

19:00 08. oktoober 2020
Autor: Duubel
Allikas: TVPlay

Homme hommikul algab eksperiment, kus Politsei- ja Piirivalveamet postitab järgneva 24 tunni vältel oma Twitteri-seinale infot numbrile 112 tulnud väljakutsete kohta. Mis on selle aktsiooni eesmärk, räägivad "Duubli" otse-stuudios politseinik Maarja Punak ja liikluspolitseinik Darvy Kõdar.

Punaku sõnul on see ettevõtmine midagi, mida politsei on juba aastaid teinud. Varasemalt on see tegevus toimunud Facebookis ehk umbes tunniajalise viivitusega läksid sotsiaalmeediasse üles kõik inimeste väljakutsed. Postitused olid küll üldised ja nimesid ning asukohti eraldi välja ei toodud. Sel aastal otsustati aga Twitteri kasuks. 

Ettevõtmise eesmärk on inimestele politseitööd tutvustada. "Tahame näidata, millega me igapäevaselt tegeleme," ütleb Darvy Kõdar.

Politsei puutub enamasti kokku traagiliste ja raskete juhtumitega, kuid vahel tuleb ette ka koomilisi ja absurdseid seiku. Üks neist juhtus näiteks Darvyl, kes on hulgaliselt oma isikliku Twitteri kasutaja alt väljakutsetest postitusi teinud. 

Ta toob näite ühest väljakutsest liiklusõnnetusele. Oli talvine aeg, palju lund ja auto sõitis bensujaamast välja peateel sõitnud autole ette. Õnnetuse põhjustanud sõiduki juhi vabandus oli aga see, et õues on talv ja valge ning, et tema ei näinud peateel liiklevat valget värvi sõidukit.

Vaata täispikka intervjuud videoloost.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!