Homme
27. okt
10...14
8...12
Ülehomme
28. okt
10...13
6...11

Krimi

Suurbritannias juveelipoe röövis osalenud eestlane pääseb vanglast

Foto: Andres Putting/Delfi
16:34 09. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viru maakohus otsustas reedel vabastada enne tähtaega vanglast mehe, kes üle 12 aasta tagasi osales Suurbritannias Chesteris juveelipoe röövimises, vahendab BNS.

Kohus otsustas Rait Raidla (33) vabastada vangistusest tingimisi enne tähtaega elektroonilise valve kohaldamisega kuueks kuuks, ütles kohtu pressiesindaja Anett Kreitsman BNS-ile.

Kohus määras talle katseaja kuni karistusaja lõpuni ehk kuni 2026. aasta 15. septembrini ning allutas ta kaheks aastaks käitumiskontrollile.

"Karistuse eesmärk on sisuliselt täidetud -  riigipoolne hukkamõistmine on selgelt väljendatud, karistamine toimunud, ning isiku käitumine näitab, et kinnipeetava hinnangud on muutunud paremuse poole," märkis kohus.

"Tingimisi ennetähtaegne vabastamine annab süüdimõistetule võimaluse tõestada asumist paranemise teele ning seda, et ta on edaspidi võimeline järgima seaduskuulekat eluviisi," tõi kohus välja. Kohus lisas, et katseajal on võimalik hinnata tema püüdlusi oma elu korraldamisel ning kehtivate tavade ja reeglite järgimisel.

Kohtule esitasid arvamuse ka vangla ja prokuratuur ning kumbki ei toetanud Raidla  ennetähtaegset vabastamist elektroonilise järelevalve alla.

2015. aasta 19. märtsil mõistis Briti kohus Audrust pärit Rait Raidla süüdi koos kahe kaaslasega seitse aastat varem Suurbritannias Chesteris toimunud juveelipoe röövimises. Raidla sai 12-aastase vangistuse, tema kaks kaaslast olid juba varem saanud mõnevõrra lühemad vangistused.

Mehed röövisid 2008. aasta 25. jaanuari keskpäeval Chesteris juveelipoodi Boodles. Röövi kirjelduse järgi esitles Raidla end tavalise kliendina ning kui turvamees poe turvaukse avas, ähvardas ta teda relva maketiga. Seejärel sisenesid poodi kaks maskides meest, kes lõhkusid haamritega vitriinid ning haarasid kaasa 300 000 naelsterlingi ehk 413 600 euro väärtuses ehteid.

Röövlid põgenesid tagasi Eestisse enne, kui politsei avastas DNA-tõendid, mis neid kuriteoga sidusid.

Erinevalt teistest osalistest tabati Raidla Interpoli abiga alles 2015. aasta alguses ja anti Suurbritanniale välja. Hiljem toimetati ta sealt karistust lõpuni kandma Eestisse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!