Täna
05. dets
2...7
0...5
Homme
06. dets
0...7
0...7

Eesti

Politsei logistikabüroo töötajat kahtlustatakse omastamises

Foto: Madis Veltman/Delfi
16:58 28. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Politsei- ja piirivalveameti sisekontrolli töötajad pidasid teisipäeval kinni Lääne prefektuuri logistiku, keda kahtlustatakse omastamises, vahendab BNS.

Kahtlustuse kohaselt omastas Pärnu politseimajas töötanud logistik talle usaldatud vara, tekitas sellega kahju ning teenis ise majanduslikku kasu. Omastamise täpsema ulatuse ja muud asjaolud selgitab PPA sisekontrollibüroo alustatud kriminaalmenetluses.

Lääne prefektuuri sisekontrollijuht Gerrit Veebergi sõnul on menetlus aktiivse uurimise faasis ning tõendite kogumine käib. "Praeguseks kogutud info ei viita sellele, et omastamine oleks seotud mehe tööga PPA-s, kuid kuna uurimistoimingud jätkuvad, siis ei saa seda ka välistada," ütles Veeberg.    

PPA logistikabüroo juht Andres Sinimeri ütles, et logistikute tähtsaim kohustus on vastutada neile usaldatud vara ja vahendite säilimise ja heaperemeheliku kasutamise eest.

"Politsei logistikud peavad olema nii organisatsiooni sees kui kogu riigis eeskujuks, kuidas varaga ümber käia ning selline kahtlustus riivab politsei usaldusväärsust," ütles Sinimeri.

Töötaja on praeguseks esitanud lahkumisavalduse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!