Täna
28. jaan
-3...1
-5...0
Homme
29. jaan
-4...-1
-12...-3

Krimi

Kohus peab Laagna tee surmaavarii süüasjas eelistungi

Foto: Madis Veltman/Delfi
12:56 01. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Harju maakohus peab kolmapäeval eelistungi 20. juunil Tallinnas Laagna teel kahe inimese surmaga ja nelja inimese vigastamisega lõppenud avarii põhjustamises süüdistatavate meeste kriminaalasjas. 

Eelistungil arutab kohus protsessiosaliste taotlusi ning määrab kohtuistungite ajad.

20-aastasele Isa Khalilovile ja 29-aastasele Vjatšeslav Kalašnikovile esitas Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistuse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm.

Kriminaalmenetlusega kogutud andmetel alustasid süüdistatavad ühiselt 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli Kalašnikov ja BMW X5 roolis Khalilov, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Laagna teel hakkasid Vjatšeslav ja Isa järjepidevalt suurendama kiiruseid, jõudes välja 190-200-kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 juures sõitis Vjatšeslavi juhitud Chevrolet mööda sõiduautost Volvo, mida juhtis 54-aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa. Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud sõidukile Ford, mida juhtis 39-aastane mees. Ford omakorda paiskus otsa enda ees sõitnud sõidukile Toyota, mida juhtis 28-aastane mees. Sõidukid BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61-aastane naine ja 32-aastane naine. Õnnetuses hukkusid 61-aastane naine ja 39-aastane mees ning viga said neli inimest, kes viidi sündmuskohalt haiglasse. Senimaani viibib haiglas üliraskes seisus Volvos sõitnud kaasreisija, 57-aastane naine.

Kriminaalmenetlust juhtinud prokuröri Diana Helila sõnul põhjustasid süüdistatavad oma äärmiselt hoolimatu tegevusega kahe inimese surma ning raskeid tervisekahjustusi kahele liiklusõnnetuses viga saanud inimesele.

"Prokuratuuri hinnangul panid kaks meest teo toime koos. Üksteist innustades kiirendasid nad koos läbi linna ja lubatust kiiremini sõites rikkusid tahtlikult liiklusseadust. Kohtueelses menetluses kogutud tõendite pinnalt aga ei ole võimalik esitada süüdistust tapmises, sest ei saa väita, et neil oli rooli istudes soov kedagi tappa. Samas pidanuks mehed ette nägema, et oma kergemeelse käitumisega võivad nad põhjustada üliraskete tagajärgedega liiklusõnnetuse," selgitas prokurör Helila rõhutades, et meestele esitati süüdistus esimese astme kuriteos.

Süüdimõistmise korral karistatakse selle teo eest kolme- kuni 12-aastase vangistusega.

Süüdistatavad viibivad vahi all.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!