Täna
26. veeb
3...7
1...5
Homme
27. veeb
0...4
-3...2

Eesti

Kohus kaalub Eesti vanglas istuvate sõjakurjategijate vabastamist

Foto: Reigo Teervalt/Delfi
12:29 06. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tartu maakohus kaalub Tartu vanglas karistust kandvate sõjakurjategijate Dragomir Miloševići ja Milan Martići elektroonilise valve all vanglast vabastamist, vahendab BNS.

78-aastane Dragomir Milošević on Endise Jugoslaavia Rahvusvahelise Kriminaaltribunali otsusega süüdimõistetud sõjakurjategija, kes juhtis Bosnia sõjas Republika Srpska sõjaväe korpust ehk Sarajevsko-romanijski korpust.

Dragomir Miloševići juhitav korpus piiras Bosnia sõjas kolm aastat Sarajevo linna.

Endise Jugoslaavia Rahvusvaheline Kriminaaltribunal mõistis Miloševići 2006. aastal süüdi ja määras talle karistuseks 33-aastase vangistuse, mida tribunali apellatsioonikogu vähendas 2009. aasta 29 aasta peale.

Milošević kannab alates 2011. aasta 22. märtsist karistust Tartu vanglas. 

66-aastane Milan Martić oli Krajina Serblaste Vabariigi kolmas ja viimane president Horvaatia iseseisvussõja ajal aastatel 1994–1995 ja on Endise Jugoslaavia Rahvusvahelise Kriminaaltribunali otsusega süüdimõistetud sõjakurjategija.

Endise Jugoslaavia Rahvusvaheline Kriminaaltribunal mõistis Martići 2007. aastal süüdi sõjakuritegudes ja määras talle karistuseks 35-aastase vangistuse.

Alates 2009. aasta juunist kannab Martić oma karistust Tartu vanglas.

Eesti ja tribunal on sõlminud kohtuotsuste täitmise kokkuleppe, mille kohaselt võtab Eesti vajadusel tribunali taotlusel süüdimõistetud inimesi karistust kandma.

Lisaks eelmistele istub Tartu vanglas 53-aastane Milan Lukić, kes on endine Serbia paramilitaarse organisatsiooni Valged Kotkad ehk Beli Orlovi juht, kelle endise Jugoslaavia rahvusvaheline kriminaaltribunal mõistis 2009. aasta juulis süüdi inimsusvastastes kuritegudes ja sõjatavade rikkumises Bosnias ja Hertsegoviinas Višegradis Bosnia sõja ajal 1992–1995.

Süüdistuse järgi seisnesid tema kuriteod Bosnia moslemite tapmises Višegradi piirkonnas. Lukić mõisteti eluks ajaks vangi.

Alates 2014. aasta veebruarist kannab Lukić karistust Tartu vanglas vastavalt Eesti valitsuse ja ÜRO vahelisele kokkuleppele, mis puudutab endise Jugoslaavia rahvusvahelise kriminaaltribunali kohtuotsuste täitmist.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!