Täna
27. veeb
0...4
-3...2
Homme
28. veeb
2...7
-5...2

Krimi

Politsei trahvis naist oma joobes mehe autorooli lubamise eest

Foto: Mykola Tys/ZumaPress/Scanpix
11:59 23. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Politsei määras naisele, kes lubas oma joobes ja juhtimisõiguseta mehe autorooli, 200-eurose rahatrahvi, vahendab BNS.

Politseitrahvis naist, kuna too ei takistanud meest rooli minemast ning asetas oma tegevusetusega teiste seas ohtu autos kaasa sõitnud väikesed lapsed.

Tartu maakohus saatis mehe, kes joobespäi ja juhtimisõiguseta kihutas, arestimajja pooleks kuuks.

19. veebruaril peatas politseipatrull Elva vallas Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme teel Škoda, mille kiirus oli ligi 150 km/h kohas, kus lubatud suurim kiirus oli 90 km/h. Autoroolis oli mees, lisaks talle sõidukis veel naine ja kaks alla 10-aastast last.

"Kihutamise kõrval koorusid ootamatult välja teisedki rikkumised. Nimelt oli autot juhtinud 51-aastane mees alkoholi tarvitanud, ka polnud tal lube. Mees peeti kinni ja viidi arestimajja kohut ootama," kirjeldas Tartu jaoskonna üleminspektor Taivo Rosi.

"Juba siis jäi täiesti arusaamatuks, miks rooli istus lubadeta ja alkoholi pruukinud mees, kui samas autos kaasa sõitnud elukaaslane oli kaine ja juhtimisõigusega," märkis politseinik.

Pühapäeval seisis mees kohtu ees. Ta kirjeldas, et neil tuli mõte Viljandist Tartusse ostlema sõita. Olgugi, et ta oli samal päeval õlut võtnud ja lube pole tal juba aastakümneid, otsustas ta autorooli istuda. Naine ei kostnud seepale midagi olgugi, et teadis mehe juhtimisõiguse puudumisest.

Kohtusaalis ei osanud varem karistamata mees oma teguviisi kuidagi põhjendada öeldes vaid, et kahetseb ja ei õigusta tehtut kuidagi. Kohus mõistis talle karistuseks pool kuud aresti, mida mees kohe ka kandma asus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!