Trepimaratonil teletornis osaleb 100 jooksjat

Seitsmesed

Teletorni trepimaraton toimub sel kolmapäeval pühendusega riigi juubelile, kolmandat korda toimuval võistlusel osaleb 100 jooksjat, vahendab BNS.

Iga osaleja peab tõusma 170 meetri kõrgusele mööda teletorni treppe kolm või viis korda. Võistlustulemuse saab siiski kirja ka ühe läbimisega, kuid see tagab koha tabeli tagumises osas. Nagu päris maratoniski, on ka treppidel joostes tähtis tempo valik, et lõpuni vastu pidada. 

MTÜ Eesti Trepi- ja Tõusujooksud juhataja Rauno Tiits märkis, et korraldajad soovivad kinkida Eestile tugevama ja tervema ühiskonna, propageerides tervisesporti ja liikumist. "Füüsiline aktiivsus aitab säilitada hea tervise ning hea tervisega inimesed kipuvad olema ka õnnelikumad. Tahame näidata, et laiskus ja lodevus on seljatatav. Igaüks saab hakkama!" 

Kõiki osalejaid tunnustatakse pingutuse eest värvilise EV100 eridisainiga meenemedaliga. Teletorn kingib võitjatele aastapiletid ja perepääsmed. Trepimaratoni toetavad Tupla, Myfitness, A.Le Coq ja ajakiri Jooksja. Stardid antakse vahemikus kell 18.30-19.

Teletorni juhataja Jüri Kriisemanni sõnul ei lõpe EV100 trepimaratoniga tavapärane tegevus teletorni treppidel. Jätkuvad trepitreeningud, mis on ettevalmistuseks traditsioonilisele trepijooksule ja tervisepäevale 1. aprillil. See on WFGT sarjas rahvusvaheline sündmus ja seotud teletorni taasavamisega. 

Kommentaarid puuduvad