Homme
18. nov
3...7
1...6
Ülehomme
19. nov
0...4
-1...3

Meelelahutus

Draamateater ja Nargenfestival valisid suvetüki etendamiseks Keila

Foto: Mart Sepp/Delfi
Tõnu Kaljuste
12:21 15. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Draamateatri ja Nargenfestivali ühine suvelavastus „Isamaa pääsukesed“, mis toob lavale Eesti näitlejate tippkoosseisu, esietendub reedel Keilas, vahendab BNS.

Rahvakirjanik Andrus Kivirähki eestlasi ja Eestit portreteerivale uuele näidendile leiti õige lava Keilas. Keila kultuurikeskus valiti etenduse paigaks lavastaja Priit Pedajase sõnul just oma eheduse ja eheda ajastustiili poolest. “Käisime Harjumaal vaatamas mitmeid erinevaid rahvamajasid, kuid Keila kultuurikeskus tundus oma olemuselt kõige sobivam - Keila renoveeritud kultuurikeskus oma mõnusa stiili ja õhustikuga annab etendusele just selle eheduse,” sõnas Pedajas.

Keila kultuurikeskuse direktor Katrin Sassi märkis pärast neljapäevast kontrolletendust, et vaatemäng on lihtsalt suurepärane ja omaette märkimisväärne on asjaolu, et sellel etendusel on korraga laval 12-liikmeline tippnäitlejate koosseis. “Sellist Eesti näitlejate tippkoosseisu naljalt igal etendusel näha ei õnnestu. Meil on väga hea meel, et Draamateater ja Nargenfestival selle lavastuse jaoks just Keila välja valisid. Anname endast parima, et nii trupile kui ka külastajatele siinviibimine meeldiv oleks,” ütles Sassi.

Andrus Kivirähki näidend viib vaataja külakultuurimajja, kus näitering "Virmaline" otsustab Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks lavale tuua Vabadussõjale pühendatud muusikali "Isamaa pääsukesed". Paraku pole Eesti elu saja aasta jooksul kuigi palju muutunud - kui tollal ei viitsinud mehed sõtta minna, siis nüüd ei viitsita teha näitemängu. Mehed pagevad lavalt uste ja akende kaudu, seega peavad tublid naised kogu koorma endi õlule võtma ja ise juubeli tähistamisega toime tulema. Ja kui naised juba midagi ette võtavad, siis läheb asi lauluga.

Etendus on Draamateatri ja Nargenfestivali ühislavastus EV 100 teatrisarja „Sajandi lugu" raames. Näidendi autor on Andrus Kivirähk, lavastaja Priit Pedajas ja muusikajuht Tõnu Kaljuste. Muusikaseadete autor on Tõnis Kõrvits ning kunstnik Pille Jänes. Osades Ülle Kaljuste, Marta Laan, Viire Valdma, Maria Klenskaja, Ester Pajusoo, Teele Pärn, Tiit Sukk, Christopher Rajaveer, Tõnu Oja, Taavi Teplenkov, Tõnu Kark ja Karmo Nigula.

Keilas mängitakse „Isamaa pääsukesi“ juunis ja augustis kokku 13 etendust, augustis kolib lavastus veel kuus etenduseks Naissaarele Omari küüni.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?