Birgitta Festivali avaetendus “Boheem” tõi Pirita kloostrisse täissaal

Seitsmesed

Käesoleva nädala neljapäeval sai avalöögi järjekorras juba 14. Birgitta Festival, mille avaetendus “Boheem” tõi Pirita kloostrisse täissaali, vahendab BNS.

Tänavuseks avaetenduseks oli Giacomo Puccini ooper “Boheem”, mis tõi festivali nautima 1100 ooperisõpra. Puccini „Boheem“ on üks kolmest maailma tuntumast ja sagedamini esitatud ooperist, kuid iga esituskord on eriline. Birgitta Festivalil esitlusele tulnud ooper pakkus tõelist Itaalia elamust. Nimelt oli neljapäeval lavale jõudnud ooper pärit Lucca Giglio teatrist ehk Puccini enda koduteatrist Lisaks lavastusele endale olid ka rekvisiidid ja kostüümid pärit Itaaliast.

Ooperile eelnes pidulik vastuvõtt ning publikul oli enne etendust võimalik nautida Birgitta Festivali maagilist atmosfääri.

Birgitta Festival on rahvusvaheline muusikateatri festival, mis kestab 18. augustini. Lisaks “Boheemile” leiab kavast “Luikede järve” uusversiooni “Black and White”, kolmeosalise lühiballettide õhtu “Made in USA”, Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli ja Tallinna Filharmoonia ühisproduktsiooni “Muusikalicool”, lõppakordi annab festivalile Placido Domingo “Operalia” tähtede gala.

Kommentaarid puuduvad