Homme
23. juul
21...26
12...17
Ülehomme
24. juul
20...27
12...17

Meelelahutus

Vaata esimesi kaadreid EV100 filmist „Lotte ja kadunud lohed“

09:55 11. september 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Valminud on esimene Eesti Vabariigi 100 filmiprogrammi kuuluva animaseikluse „Lotte ja kadunud lohed“ treiler - järg armastatud koguperefilmide seeriale jõuab kinodesse üle Eesti järgmise aasta 4. jaanuaril, vahendab BNS.

„Koeratüdruk Lotte, kes on rõõmustanud suuri ja väikeseid vaatajaid filmides „Lotte reis Lõunamaale“, „Leiutajateküla Lotte“ ja „Lotte ja kuukivi saladus“, on viimaks tagasiteel publiku ette,“ sõnas Eesti Joonisfilmi produtsent Kalev Tamm.

EV100 filmiprogrammi ainus animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ esilinastub Eestis ja Lätis 4. jaanuaril. Laiema rahvusvahelise kinopublikuni jõuab film 2019. aasta jooksul.

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul saab jätku armastatud kogupere seiklusfilmide sari,“ sõnas riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ üllatab lisaks põnevale süžeele ka uute tegelaskujudega,“ lisas Soe.

Kogupere seiklusfilmis „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

„Lotte ja kadunud lohed“ valmib Eesti Joonisfilmi ja Läti stuudio Rija Films koostöös. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Loov Euroopa MEDIA programm, Shortcut ja Eesti Rahvusringhääling.

Stsenaariumi autorid on Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk, režissöörid Janno Põldma ja Heiki Ernits ning kunstnik Heiki Ernits ja helilooja Sven Grünberg. Laulud on loonud Sven Grünberg ja Renārs Kaupers, peaosatäitjad on Evelin Võigemast, Helmi Tulev, Mait Malmsten, Elina Reinold ja Sepo Seeman. Heli eest vastutab Horret Kuus, produtsent on Kalev Tamm ja kaasprodutsent Vilnis Kalnaellis.

Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari “Pank”.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu