Homme
22. mai
16...27
9...16
Ülehomme
23. mai
13...23
10...15

Meelelahutus

"Võta või jäta" võitis kahe päevaga kolm festivaliauhinda

10:06 12. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

EV100 mängufilm "Võta või jäta" pälvis pühapäeva õhtul Prantsusmaal Arrase rahvusvahelisel filmifestivalil žürii eripreemia ja Prantsusmaa filmikriitikute auhinna, päev varem sai film tunnustust Saksamaal, vahendab BNS.

Festivali žürii tõstis esile delikaatselt jutustatud tundliku loo ja filmi erakordselt usutavad rollisooritused. Kriitikute auhinna pälvis film meeskarakteri tundliku portreteerimise eest. Päev varem võitis Liina Triškina-Vanhatalo linateose peaosatäitja Reimo Sagor Saksamaal Cottbusi filmifestivalil parima näitleja preemia.

"Võta või jäta" on praeguseks osalenud Varssavi, Luxemburgi, Hollandi ja Prantsusmaa filmifestivalidel, novembri lõpus ootab filmi osalemine Euroopa ühel vanimal - Mannheim-Heidelbergi filmifestivalil Saksamaal. Põhja-Ameerika esilinastus leiab aset 3. detsembril AFI (American Film Institute) filmifestivalil Washington DC-s.

„Kahe suure, kuid üsna erineva filmikultuuriga riigi festivalide auhinnad annavad kinnitust, et Liina on oma filmiga tabanud midagi aktuaalset ja universaalset, mis kõnetab väga erinevaid vaatajaid,“ ütles filmi produtsent Ivo Felt.

„Võta või jätat“ on endiselt võimalik vaadata ka Eesti kinode ekraanidel. Film on ametlik võõrkeelse Oscari kandidaat, mis on praeguseks Eesti kinodes kogunud üle 56 000 vaataja. Film „Võta või jäta“ kuulub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfo leiab SIIT!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob maikuu Sinu tähemärgile?