Homme
22. juul
17...25
12...17
Ülehomme
23. juul
19...26
12...17

Meelelahutus

Video! Märt Avandi parodeerib imeravitsejaid: lähed öösel nelja tee risti ja võtad end alasti

13:13 18. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS/YouTube.com

Näitleja Märt Avandi kehastub terviseameti uues kampaanias "Tervis pole naljaasi" imeravitsejaks. Kampaaniga soovitakse tõsta inimeste teadlikkust ebaraviga seotud terviseohtudest ning rõhutada teaduspõhise tervishoiu eeliseid.

"Tahame meelde tuletada, et Eesti tervishoid on kvaliteetne ja usaldusväärne ning et tervisemurega tuleb alati pöörduda arsti poole," ütles terviseameti põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik.

Tema hinnangul on oluline, et inimesed suudaksid iseseisvalt vahet teha tõenduspõhisel tervishoiul ja ebaravil, sest ebaravi pakutakse sageli väga atraktiivsel ja esmapilgul usaldusväärsel moel. "Ebaravitsejad kasutavad oma toodet või teenust reklaamides sageli segadusse ajavaid termineid, mis tegelikkuses midagi ei tähenda."

Ebaravi all mõistetakse nii ravitoimeta tooteid kui ka teenuseid. Kuigi ebaravi ise või selle käigus inimesele pakutav preparaat ei pruugi alati otseselt tervist kahjustada, võib raske tervisemure korral tõenduspõhise tervishoiu hülgamine ja ebaravi eelistamine lõppeda väga raske tervisekahjustuse või surmaga.

Kampaania teemalehelt leiab infot nii ebaravi olemuse kui ohtude kohta, lisaks saab kodulehelt ja terviseameti Facebooki ning Youtube teemalehtedelt vaadata rohkem ebaravi-teemalisi videoklippe, kus peaosa mängib Märt Avandi.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu