Ajalooline taaskohtumine Tallinna lauluväljakul! Albano Carrisi ja Romina Power saavad kokku kordumatuks ühiskontserdiks

Seitsmesed

Itaalia 1980. ja 1990. kuulsaim armastajapaar Albano Carrisi ja Romina Power annavad Tallinnas kordumatu ühiskontserdi. Lauludega “Felicita”, “Sharazan” ja “Ci Sara” inimeste südametesse jõudnud duo esineb esimest ja viimast korda Tallinna Lauluväljakul selle aasta 3. augustil. 

Aastal 1975 moodustas abielupaar Albano Carrisi ja Romina Power muusikalise duo, mis saavutas Euroopas ja Nõukogude Liidus 1980. ja 1990. suure populaarsuse. Paar võttis kahel korral osa Eurovisiooni laulukonkursist ja viiel korral Sanremo laulufestivalist, mille aastal 1984 lauluga “Ci Sara” võitsid. 1999. aastal läksid Albano ja Romina lahku ja ei teinud koos ühtegi kontserti kuni aastani 2013. Praegusel hetkel annab paar ühiskontserte üliharva ja Albano on andnud Itaalia meediale teada, et lõpetab lähiajal artistikarjääri.

Al Bano alustas oma karjääri täpselt 50 aastat tagasi, mil pääses juba noore poisina esinema Itaalia televisiooni ja mitmetele riigi populaarsetele festivalidele. Vaid aasta hiljem avaldas ta laulu pealkirjaga “Nel Sole”, mis saavutas esimese kolme kuuga tohutu edu, müües Itaalias üle 600 000 koopia. Vabal ajal peab legendaarne laulja Itaalia lõunaosas omanimelist spaahotelli ning talle kuulub maailmakuulus veiniistandus, millest pärinevad veinid on ekspertide ja nautlejate hulgas kõrgelt hinnatud.

Romina Francesca Power on Los Angeleses sündinud Ameerika laulja ja näitleja. Varajases nooruses avastas Power The Beatlesi ja Bob Dylani, kes said tema suureks muusikaliseks inspiratsiooniks. Laulmise ja laulude kirjutamise kõrval hakkas naine mängima erinevates Itaalia filmides. Pärast Al Banost lahkuminekut osales Romina mitmes Itaalia telesaates ja korraldas kunstinäitusi. Aastal 2007 kolis naine Ameerikas, kus elab tänaseni. Romina Power oskab viit keelt: inglise, itaalia, hispaania, prantsuse ja hollandi keelt.

Kontserdi ajaks muudetakse Tallinna lauluväljak mini-Itaaliaks, kus saab elamusi nii keha kui ka vaim. Laulukaar muutub tänu uhkele valguspargile ja suurtele ekraanidele romantikapealinnaks Veronaks. Lisaks on külastajatel võimalus sommeljeede abil tutvuda parimate Itaalia veinidega. Teiste seas saab kindlasti proovida ka Albano Carrisi veiniistandusest pärit tooteid.

Al Bano ja Romina Poweri kustumatu taasühinemine toimub Tallinna Lauluväljakul 3. augustil. Kontserti korraldab Monster Music, kelle portfooliosse kuulub iga-aastane Haapsalu Itaalia Muusika Festival. Piletid hinnaga 35€ on müügil alates esmaspäevast kell 9 Piletilevis ja korraldaja kodulehel www.monstermusic.ee.

Al Bano ja Romina Power - “Felicita”

Al Bano ja Romina Power - “Sharazan”

Kommentaarid puuduvad