Homme
07. juul
16...20
11...16
Ülehomme
08. juul
14...20
9...15

Meelelahutus

"Põrgu Jaan" esilinastus festivali goEast võistlusprogrammis

Foto: Kaader filmist
12:34 15. aprill 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Režissöör Kaur Koka mängufilmidebüüt "Põrgu Jaan" jõudis rahvusvahelise esilinastuseni ning film võistleb Saksamaal Wiesbadenis toimuval goEast festivalil põhivõistlusprogrammis peaauhinnale ehk Golden Lily’le, vahendab BNS.

Filmi produtsent Katrin Kissa märkis, et goEast on väärikas ja väga kvaliteetse programmiga festival, mis hindab kõrgelt Euroopa arthouse-filmide traditsiooni.

"Eelmisel aastal võitis seal peapreemia Rainer Sarneti film "November". Suvel ja sügisel on "Põrgu Jaani" ees ootamas veel mitmeid huvitavaid festivale, millest saab täpsemalt rääkida kui programmid avalikustatakse," lisas Kissa.

"Põrgu Jaani" tegevus on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan, kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui inimestele enda ümber. Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase mehe tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

"Põrgu Jaanis" kehastavad keskseid rolle Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Pääru Oja, Peeter Volkonski, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur ja Anne Türnpu. Filmi stsenarist ja režissöör on Kaur Kokk, operaator on Mart Taniel, kunstnik on Matis Mäesalu ja kostüümikunstnik on Jaanus Vahtra. Filmi produtsent on Katrin Kissa ja tootjafirma Homeless Bob Production. Film valmis Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks. Praegu on "Põrgu Jaani" võimalik vaadata Telia kodukino vahendusel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!