Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Meelelahutus

Juunis algavad Tallinnas Christopher Nolani filmi "Tenet" võtted

Foto: Arthur Mola/AP/Scanpix
15:59 24. mai 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinnas hakatakse juunis filmima Hollywoodi režissöör Christopher Nolani filmi „Tenet“, mis põhineb rahvusvahelisel spioonilool, vahendab BNS.

Filmistuudio Warner Bros hakkab Eestis produtseerima Nolani uut linateost inglisekeelse nimega „Tenet“, mille võtted algavad juunis, teatas filmistuudio Allfilm esindaja reedel BNS-ile. Tegemist on esimese nii mastaapse filmiprojektiga kogu Baltikumis.

Rahvusvahelisel spioonilool põhineva filmi eesotsas on näitleja John David Washington, filmis löövad kaasa ka Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, lisaks Michael Caine ja Kenneth Branagh.

Filmivõtted toimuvad suvekuudel erinevates Tallinna piirkondades. Hollywoodi filmis osaleb taustanäitlejana tuhandeid eestimaalasi. 

Nolan valis Tallinna välja tänu unikaalsetele võttepaikadele ja siinsele arhitektuurile. Filmiga on Tallinnal ja kogu Eestil võimalus üle kogu maailma tutvustada Eesti riiki kui unikaalset sihtkohta.

„Christopher Nolani projekti teoks saamine Tallinnas on tunnustus Eesti loomemajandussektori viimaste aastate tublile tööle ja arengule. Ühelt poolt annab sellises mastaabis filmitootmise Eestisse jõudmine kindlasti hoogu ja kõvasti uusi kogemusi meie kohalikele tegijatele, teisalt annab võimaluse tutvustada Eestit ja rajab loodetavasti teed ka järgmistele suurtele filmiprojektidele siin,“ ütles president Kersti Kaljulaid.

"Meil on suur rõõm Christopher Nolani filmiprojekti Eestis tervitada! Toetame filmitegijaid ja teeme omalt poolt kõik, et filmi tootmine kulgeks sujuvalt. Kuna kaasatakse ka siinseid tegijaid, jääb Eestisse hulgaliselt kogemust," lisas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Lisaks Eestile filmitakse linateos veel kuues riigis. Christopher Nolani film esilinastub järgmise aasta 17. juulil. 

Christopher Nolan on Hollywoodi üks hinnatumaid lavastajaid, kes on teinud suurteosed nagu «Dunkirk», «Tähtedevaheline» («Interstellar»), «Algus» («Inception»), ja «Batmani» triloogia.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!