Homme
23. sept
18...23
5...14
Ülehomme
24. sept
17...22
9...15

Meelelahutus

Tartus valmistutakse rahvusvahelise suurfilmi võteteks

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
14:06 12. august 2019
Autor: BNS

Tartus ja selle lähiümbruses algavad augusti lõpus Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi „Erna läheb sõtta” võtted, mis toovad Eestisse tipptasemel võttemeeskonna ja tuntud filmitegijad.

Esimese maailmasõja teemalise Taani filmi võtted toovad Tartusse auhinnatud filmirežissööri Henrik Ruben Genzi ja Taani ühe armastatuima näitlejanna Trine Dyrholmi. Lisaks saabub võtetele mitmeid näitlejaid Taanist ja Belgiast ning rahvusvaheline professionaalne meeskond.

Filmi kaastootja Nafta Films produtsent Esko Ripsi sõnul on tartlastel põhjust elevust tunda. „Esimest korda filmitakse Tartus nii suurejoonelist väärtfilmi, mis jõuab kindlasti laiema kinopublikuni ja toob loodetavasti ka festivalidelt auhindu. Režissöör ja peaosatäitja on Eesti publikule kindlasti tuttavad Pimedate Ööde filmifestivali programmidest.”

Mängufilm „Erna läheb sõtta” jutustab Esimese maailmasõja ajal Taanis Jüütimaal elanud vaprast naisest, kes poja kaitsmiseks võtab ette raske teekonna Taanist läbi Saksamaa Prantsusmaa rindele. 

„Kinosõbrad tunnevad Trine Dyrnholmi näiteks filmidest „Kommuun” ja „Ainult armastust” ning režissöör oli 2000. aastal ka Oscari nominent lühifilmiga „Theis and Nico“. Meespeategelast mängib Taani näitleja Ulrich Thomsen, kes on osalenud James Bondi filmis „The World is not Enough“ ja „Killing me softly“. Film „Erna läheb sõtta” kuulub sõjadraama žanrisse, kuid sellest ei puudu ka Madalmaade filmile omane must huumor ega liigutav armastus," tutvustas filmitegijaid Nafta Films produtsent Margus Õunapuu

Filmi peaprodutsent Nimbus Film on Skandinaavia üks progressiivsemaid ja edukamaid produktsioonikompaniisid, mis on tootnud üle 50 mängufilmi. Muuhulgas on Nimbus Film ka ETV-s linastunud Taani-Rootsi krimiseriaali „Sild“ peaprodutsent. Filmi kunstnikuks on aga Jette Lehmann, kes oli Lars von Trieri filmi „Melanhoolia“ kunstnik ning sai selle eest 2011. aastal Euroopa Filmiauhindade kunstnikupreemia.

Tartu linnapea Urmas Klaas tervitab maailmatasemel filmitööstuse Tartusse jõudmist. „Tartu linn on seadnud endale eesmärgiks ja tegutsenud selle nimel, et olla filmitööstusele heaks partneriks ja kutsuda siia suuri filmitootjaid nii Eestist kui ka välismaalt.”

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Kristiina Reidolvi üheks tööks on meelitada Tartu Filmifondi kaudu Tartusse erinevaid filmikompaniisid. „Tartu Filmifondi eesmärgiks on tuua Tartusse nii Eesti kui rahvusvahelisi produktsioone ja välisinvesteeringuid, mis omakorda aitavad elavdada Tartu piirkonna majanduselu ja edendada turismi. Koostöö välispartneritega aitab kindlasti arendada kohalike partnerettevõtete kompetentse ja tõsta filmidega seotud teenuste kvaliteeti. Meie jaoks on väga tähtis, et Tartu Filmifondi esimese rahvusvahelise filmi tootmine sujuks hästi ja professionaalselt, et tulevikus teisigi filmitootjaid Tartusse tuua. Kuivõrd Tartu Loomemajanduskeskuse üheks prioriteediks on filmivaldkonna arendamine, siis loodan, et lisaks Tartu Filmifondi tegevusmahtude kasvatamisele õnnestub pikas perspektiivis rajada Tartusse ka filmistuudio, mis pikendaks nii Eesti kui rahvusvaheliste filmide võtteperioode Tartus veelgi.”

Filmivõtted algavad 29. augustil, kuid hoogsad ettevalmistused juba käivad. Võtted toimuvad  Tartu Ülikooli majandusteaduskonna hoones, kus varem asus Rahvusarhiiv, ning Tartu külje all Tamsa külas Kindralimäel. Majandusteaduskonna hoonesse ehitatakse võtete ajaks kasarmu ning Kindralimäele rajatakse kaevikuid lahingustseenide filmimiseks. „Filmis toimub pöördeline lahingustseen Saksa-Prantsuse rindel, seda filmitaksegi siinsamas Tartu külje all, kust algab Lõuna-Eesti kuppelmaastik. Kaevikud hakkavad juba jumet võtma ning kohe algavad ka castingu-päevad taustnäitlejate leidmiseks,” lisas Õunapuu.

Nafta Films otsib osatäitjaid suurematesse rollidesse aga ka taustanäitlejaid. Teisipäevast kolmapäevani kell 11-20 toimuvad Tartu Loomemajanduskeskuses avalikud castingud, kuhu on oodatud mehed vanuses 18-70 aastat. Filmivõtted Tartus ja Tartumaal kestavad kokku 18 päeva ning lõppevad 25. septembril, lisaks Eestile toimuvad võtted veel erinevates paikades Taanis ja Belgias. Film “Erna läheb sõtta” jõuab kinodesse 2020. aasta sügisel. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!