Tiina Talumehe moestuudio liitus karusnahavabade moebrändidega

Seitsmesed

Populaarse Eesti moelooja Tiina Talumehe moestuudio liitus maailmakuulsate karusnahavabade moebrändidega, vahendab BNS.

Tiina Talumehe moestuudio liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba 25 Eesti ettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Prada, Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised. Programmi esindab Eestis loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus.


“Edevus ei tohi kunagi kaaluda üle ühegi looma elu,” leidis Talumees. “Moeloojana tunnen moraalset kohustust tõsta tarbijate teadlikkust karusnaha tootmise tagamaadest. Selle peale, kuidas midagi meie riidekappi jõuab, inimesed tihti oma mõttes ei peatu. Nad tegelikult ei teadvustagi, et nende kapis ripub õnnetu elusaatus. See kõik ei pea aga nii olema!”

Eestist on lisaks Tiina Talumehe moestuudiole karusnahavabade disaineritega ühinenud Reet Aus, Xenia Joost, Tallinn Dolls, Piret Ilves, Perit Muuga, Reval Denim Guild, disainipoed Les Petites, Wuruhi ja Tali, lastemoe loojad Dadamora ja Nannipung ning paljud teised.

„Tiina Talumehe kui ühe tuntuima moelooja kindel otsus liitumiseks on märk sellest, et karusloomafarmide toodangu aeg on kaasaegses maailmas otsa lõppemas, “ ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Loomus töötab karusloomafarmide keelustamise nimel nii poliitikute, tarbijate kui ka tootjatega, et põletada küünalt mõlemast otsast ja liikuda sel viisil loomasõbraliku maailma suunas

Kommentaarid puuduvad