Täna
04. juul
14...23
10...16
Homme
05. juul
17...22
11...16

Meelelahutus

Video! Eeva Talsi armastab lisaks muusiku ametile ka õpetaja rolli

Foto: Pressimaterjal/SA Innove
12:27 03. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed

Homme, 4. oktoobril asuvad  tuhanded õpilased üle Eesti oma koolis ise tunde andma. Õpetajate päevaks said inspiratsiooniseminaril “Superstaariga koolitunnis” ettevalmistuse ligi 100 koolinoort üle 40 erinevast koolist. Õpilasi juhendas muusik Eeva Talsi.

Õpilastele käis oma õpetajatöö kogemusi ja praktilisi soovitusi esinemiseks jagamas muusik ja pärimusmuusika õpetaja Eeva Talsi. “Valisin õpetajatöö missiooni pärast. Õpetajaamet on küll minu kõrvaltöö, aga naudin seda väga. Soovitan noortel kindlasti proovida õpetaja rolli, sest see võib sobida väga ootamatult, kui ise selle peale ei tulegi. Õpetajate päev on hea viis katsetada, mis tunne on klassi ees seista,“ rääkis Talsi ning lisas, et mis iganes ameti noor lõpuks valib, on alati võimalus õpetada.“ Alati on palju kasu, kui õpetad ja annad oma teadmisi edasi,” täiendas muusik.

Inspiratsiooniseminaril tuli noortel valmistada ette koolitund, mis oleks meeldejääv ja kaasahaarav. Innove õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskuse peaspetsialist Silvia Uus täheldas, et noored tahavad oma tunnid muuta interaktiivsemaks, liikuvamaks ja digitaalsemaks. “Õpilased pakkusid muu hulgas välja, et eesti keelt saab põnevamaks muuta, kui kaasata õppetöösse meeme või tuua “Kuldvillaku” formaat nutitelefoni. Matemaatikas tahavad noored sisse tuua elulisi ja praktilisi näiteid: seostada seda pangalaenu, intresside, valuutakursside ja muu rahandust puudutavaga. Lisaks sai õpilaste seas tugeva toetuse osaliseks ka mänguline õppevahend Kahoot,” kirjeldas Uus.

Inspiratsiooniseminar “Superstaariga koolitunnis” toimus nii Tartus kui Tallinnas. Tartu seminaril innustas noori lisaks muusik Eeva Talsile ka õpetaja Eerik Säre Jaan Poska Gümnaasiumist. Tallinnas olid kohal lauljatar Getter Jaani ja õpetaja Jaak Juske Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Ürituste eesmärk oli valmistada õpilased ette õpetajate päevaks ning näidata, et õpetaja töö annab noorele väärt kogemuse kogu eluks - liidrioskused, avaliku esinemise oskuse, enesekehtestamise võime ja koostööoskused.

Rahvusvaheline õpetajate päev toimub 5. oktoobril ja see on ellu kutsutud õpetajaameti väärtustamiseks. Eestis toimub õpetajate päeval Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab", kus tunnustatakse haridustöötajaid ja hariduse toetajaid.

Video on nähtav SIIN


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!