Homme
06. juul
16...22
13...18
Ülehomme
07. juul
15...20
11...15

Meelelahutus

Lauris Reiniks ütleb eestipäraselt “ma armastan teid”

14:30 15. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed

Valentinipäeval esitles Läti laulja ja näitleja Lauris Reiniks, kes on Eesti avalikkusele tuntud kui ainus lätlane, kes laulab eesti keeles, oma uut armastuslaulu ja muusikavideot “Üle Linnutee”.

See on eestikeelne versioon Laurise populaarsest lätikeelsest laulust “Es tev apmulsis”. “Minu Eesti kuulajad ja fännid olid seda aastaid küsinud ja lõpuks tegimegi selle ära. Ja mulle väga meeldib, kuidas see välja kukkus,” selgitab Lauris. Eestikeelne versioon loodi koos Imre Sooäärega.

2020 on Laurise jaoks eriline aasta. See on tema eestikeelse laulmise 10. aastapäev. 2010. aastal andsin eksperimendina välja “Ma jooksen”, seejärel “Linnamuinasjutu” koos Luisa Värgiga ja aastate jooksul järgnes veel palju laule. “Uus laul “Üle Linnutee” on minu eesti kuulajatele minu poolt nagu “aitäh” ja “ma armastan teid.”

Naljakas oli teada saada, et eestlased ei ütle peaaegu kunagi üksteisele otsesõnu “ma armastan sind”. Selle väljendamiseks kasutatakse mõnda muud õrna sõna või öeldakse vihjamisi. Meie, lätlased, oleme ehk pisut vapramad. Me ütleme seda otse. Nii et ma arvan, et see laul on tõeline “Ma armastan sind” laul eesti hingele. Loodetavasti tunnete seda isegi siis, kui ma seda otse ei ütle. Aitäh südamest kõigile oma toetajatele ja fännidele Eestis kõik need aastad! ” ütleb Lauris.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!