Täna
11. juul
14...19
9...15
Homme
12. juul
15...21
7...15

Meelelahutus

Ugala toob suvel lavale ajaloolise draama "Katkuhaud"

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
14:33 26. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Ugala 100. hooaja lõppakordina jõuab 7. augustil publiku ette suvelavastus "Katkuhaud", mis põhineb Ene Mihkelsoni mitmete auhindadega pärjatud ajaloolisel romaanil, vahendab BNS.

Teose dramatiseerib ja toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi Ugala teatrist algas. See lugu, mida tihti on võrreldud Sofi Oksaneni romaaniga "Puhastus", koorub lahti nagu sibul ja toob meieni ühe perekonna loo, aga ka terve eesti rahva loo elusaatustest ja valikutest 20. sajandi teise poole alguses. Lavastuses on peaosades Luule Komissarov ja Kadri Lepp.

Esialgu oli Ugalal plaanis mängida "Katkuhauda" Koidu seltsimajas, kus 100-aastane teater kunagi oma tegevust alustas. Muutunud olukorras tuleb lavastus välja Ugala teatri väikeses saalis ning esietendus toimub 27. juuni asemel 7. augustil.

Teise lavastusena pidi teater mängima suvel Eno Raua ajaloolist metsavennadraamat "Etturid", kuid need etendused jäävad paraku ära. "Ettureid" mängib teater taas sügisel.

Oma soovist pilet uuele kuupäevale vahetada, see tagasi müüa või teatrile annetada saab teatada Ugala kassale e-kirja teel kassa@ugala.ee või tööpäeviti kell 9–17 telefonil 43 30 777. Ugala kassa teatrimajas on avatud alates 1. juunist. Piletilevist ostetud piletite puhul saadab Piletilevi ostjatele sellekohase täpse juhise.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!