Täna
11. juul
15...21
9...15
Homme
12. juul
15...21
7...15

Meelelahutus

Mänguasjamuuseum näitab haruldast tuletõrjeautot

Foto: Pressimaterjal
10:50 27. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressimaterjal

Kolmapäevast, 27. maist on Tartu Mänguasjamuuseumis avatud näitus " Jäägem lasteks! Fisher-Price’i 90 aastat". Värvikireva näitusega tähistatakse väikelastele arendavaid mänguasju tootva firma Fisher-Price ümmargust sünnipäeva.

Mänguasjamuuseumi galeriinäitusele on välja pandud fotosid ja esemeid kõigist üheksast aastakümnest, vanim ja põnevaim ese on puust tuletõrjeauto Looky Fire Truck  1950. aastate algusest. Masin pärineb Tartu Ülikooli külalisprofessorilt William Simonsilt annetusena saadud lapsepõlvemänguasjade kogust ning sellega mängisid William ja tema õde seitsmekümne aasta eest Ameerikas Wisconsinis elades.

Muuseumi direktor Triin Vaaro sõnutsi on mänguasjamuuseum viimastel aastatel keskendunud sellele, et pakkuda väikelastega peredele erinevaid tegutsemisvõimalusi. „Kevadel avatud arendavale näitusele „Sipsik seikleb“ lisandub nüüd veel üks väljapanek, kus lapsed saavad käed külge panna. Lapsevanemad saavad aga näituselt kindlasti nii mõnegi hea idee, kuidas mängu ja mänguasjadega oma lapse arengut toetada,“ lisab Vaaro.

Väljapaneku juurde kuulub väike mänguala ja muuseumipoodki on selle näituse ajaks saanud täiendust Fisher-Price´i mänguasjadega. Näitus on sündinud koostöös Rimonne Baltic OÜ-ga, kes varasema koostöö eest mänguasjamuuseumiga pälvis sel aastal Kultuuriministeeriumi tunnustusena aunimetuse Kultuurisõber 2019.
 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!