Kindlalt “Eesti laulu” poolfinaali pääsenud Uku Suviste: see võib muuta mu laulukirjutamise taktikat

uudised.ee

Kuna Uku Suviste tänavu Eurovisionile ei pääsenud, anti talle võimalus järgmisel aastal "Eesti laulu" poolfinaalis osaleda ilma eelvoorude kadalippu läbimata. Laulja ise arvab, et see võib muuta ka laulu kirjutamise taktikat.

Uku ütleb, et selleks ajaks kui Eurovision ametlikult ära jäeti, oli tema selle võimalusega juba paar nädalat arvestanud. "Eurovisioniks valmistumiseks on kaks kuud ja selleks tuleb teha investeeringuid. Meie jaoks oli tähtsaim, et saaksime selle võimalikult vara teada. Hullem oleks olnud, kui otsus oleks tulnud liiga hilja või toimumine oleks olnud ainult telesõuna ilma rahvata. Usun, et see oli parim võimalik variant. Õnneks saime selle täpselt õigel ajal teada," jutustas Suviste Raadio 2 hommikuprogrammis.

Laulja sõnul võib kindel pääs "Eesti laulu" poolfinaali muuta tema laulu kirjutamise taktikat. "Kui kirjutame lugu konkursile, on meil peas väiksed filtrid, mida paneme lähtuvalt sellest, kuidas kujutame ette, kes seda kuulab ja kuidas analüüsib. Loomulikult on see midagi, mida hea helilooja võimalikult vähe teeb, aga praegu on üks filter vähem."

Kommentaarid puuduvad