Homme
28. sept
14...19
8...14
Ülehomme
29. sept
14...17
7...14

Meelelahutus

Liis Lemsalu meenutab Eestisse kolimist: põhimõtteliselt alustasin nullist

Foto: Liina Notta/Eesti Ekspress
13:15 14. september 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: Vikerraadio

Laulja Liis Lemsalu käis lasteaias Saksamaal, koolis aga Norras. Nendesse riikidesse viis perekonna isa Marek Lemsalu jalgpalluri karjäär. Uus elukoht tähendas aga ka uute olude ja inimestega kohanemist, mis aeg-ajalt raskeks osutus.

Liis ei tahtnud üldse lasteaias käia ja läks sinna alati nutuse näoga. Tihti said tema mängukaaslasteks hoopiski vanemad inimesed. "Suur inimene üritab ka lapse tasemele tulla ja mängida mis iganes mängu me siis mängisime, aga see ei ole päris see. Ma pidin alati olema natuke vähem laps, kui ma tegelikult olin," tõdes Liis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...".

Eriti raske oli Liisi jaoks Norrast tagasi Eestisse kolimine, sest head aega tuli öelda ka sõpradele. "Põhimõtteliselt ma alustasin nullist, aga pidin olema samal tasemel nagu Eesti koolilaps, kes oli seitse aastat järjest siin koolis käinud. Kindlasti see oli väga suur amps minu jaoks," nentis Liis.

Kuigi esialgu igatses Liis Norra järele väga, hakkas ta tasapisi ka enda uute koolikaaslastega suhtlema. Norra sõpradega hoidis ta aga ühendust MSN-is. "Ma sain aru, et peab aktiivne olema, kui ma tahan siin Eestis ellu jääda," meenutas Liis.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!