Täna
30. okt
8...11
4...9
Homme
31. okt
5...10
0...8

Meelelahutus

PÖFF toetab rahaliselt lageraiete peatamist Eesti metsades

Foto: Mirjam Rausberg/PÖFF
14:11 17. september 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) annab iga festivalile esitatud linateose registreerimistasust ühe euro lageraiete peatamiseks, vahendab BNS.

Kogutud raha läheb idufirma Single.Earthi platvormi vahendusel Eesti metsaomanikele, et nad loobuksid lageraiest ja kasutaksid säästlikumaid metsamajandamise meetodeid, teatas festivali esindaja neljapäeval BNS-ile.

Single.Earth on Eesti uus kõrgtehnoloogiline idufirma, mis aitab keskkonnast hoolivaid ettevõtteid ja organisatsioone astuda reaalseid samme kliimamuutuse peatamiseks. 

„Me loodame selle sammuga juhtida tähelepanu teravatele keskkonnapoliitika probleemidele, millest rahvusvaheline meelelahutustööstus eelistab pigem mööda vaadata. See pole jätkusuutlik tegutsemine. Usume, et Single.Earth pakub lahendusi, mis võivad aidata muuta mõtteviisi,” ütles PÖFFi algatuse autor, festivali kommunikatsioonijuht Hannes Aava.

Single.Earthi üks asutajaid ja tegevjuht Merit Valdsalu avaldas heameelt, et PÖFF nende initsiatiiviga ühineb. „Loodetavasti aitab nende eeskuju kogu rahvusvahelisel filmitööstusel teha suure sammu säästlikuma tuleviku poole.”

24. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 13.–29. novembrini.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!