Täna
30. okt
8...11
4...9
Homme
31. okt
5...10
0...8

Meelelahutus

Tallinna Linnateatri korraldatav festival Talveöö Unenägu lükkub edasi

Foto: Oliver Berg/Õhtuleht
15:37 18. september 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinna Linnateatri korraldatav teatrifestival Talveöö Unenägu lükkub edasi, sest koroonaviiruse leviku tõttu on rahvusvahelise mastaabiga suurürituste korraldamise tänavu keeruline ja riskantne, vahendab BNS.

Talveöö Unenägu pidi tänavu toimuma 5.-12. detsembril, teatas linnateatri esindaja reedel BNS-ile. Linnateater oli Eestisse külla kutsunud tunnustatud Pariisi teatri Bouffes du Nord ja plaanis oli esitleda kuute nende lavastust, sealjuures teatrikorüfee Peter Brooki värskeimat lavastust “Miks?”.

“Kuna Prantsusmaa on viimastel andmetel üks enim viirusest mõjutatud riike Euroopas ja soovime hoida festivaliprogrammis kõrget rahvusvahelist taset, näis kõige vastutustundlikuma otsusena seekordne festival aasta võrra edasi lükata," ütles festivali juht Oliver Berg. "See tähendab, et järgmine Talveöö Unenäo festival võiks toimuda detsembris 2021.”

„See otsus ei tulnud loomulikult kergelt. Palju tööd on juba ära tehtud ja on äärmiselt kahju, et me selle töö vilju ei saa Eesti teatrihuvilistele esitleda. Aga COVID-19 olukorrale ausalt otsa vaadates ei näinud me lõpuks muud võimalust. Töö käib igatahes edasi – nüüd juba selle nimel, et õnnestuks festival läbi viia aasta hiljem, 2021. aasta detsembris," lisas linnateatri direktor Raivo Põldmaa.

Siiski jõuab tänavu publikuni koostöös prantsuse lavastaja Pascal Rambert’iga valmiv ja tema näidendil põhinev lavastus ”Õed”, kus mängivad linnateatri näitlejad Evelin Võigemast ja Külli Teetamm. Lavastus, mis pidi algselt olema tänavuse festivali programmis, toob lavale kaks teineteisest võõrandunud õde pärast nende eaka ema surma. Õdede taaskohtumisest saab lahing, kus käiku lastakse kõik relvad, ükski mälestus pole püha, ükski piinlik ega valus teema ei jää päevavalgele kiskumata, seda kõike aga siiski jäägitu armastuse taustal. “Õed” esietendub 8. detsembril Salme Kultuurikeskuse väikesel laval, piletimüük algab 2. novembril.

Lisaks on eesti keeles ilmumas Peter Brooki raamat “Ajalõimed”, ühelt poolt justkui traditsiooniline autobiograafia, teiselt poolt nagu voolava värvirikka stiiliga jutustus, mis viib lugeja Brooki teatritee ja –mõtete salamaailma.

Festivali toimkond loodab, et õige pea lubab maailm taas mööndusteta kavandada ja korraldada vahetuid kohtumisi rahvusvahelise teatriga. Järgmine teatrifestival Talveöö Unenägu toimub loodetavasti detsembris 2021.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!