Homme
28. nov
0...5
-2...5
Ülehomme
29. nov
-2...2
-4...2

Meelelahutus

PÖFF Shorts teeb kummarduse Eesti animatsioonile

Foto: Kaader filmist
"Operaator Kõps marjariigis"
16:07 22. november 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Pimedate ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts ja Eesti Animatsiooni Liit toovad Elbert Tuganovi, Heino Parsi ja Rein Raamatu tänavuste juubelite puhul meistrite tööd kinolinale Tallinnas ja Tartus, vahendab BNS.

"Tuganovi, Parsi ja Raamatu sotsiaalsed närvikava kõditavad ja unikaalses animatsiooni filmikeeles loodud teosed puudutasid ühiskonda toona ja on aktuaalsed ka tänapäeval," kirjutas programmi koostaja, Tuganovist ja Parsist vändatud dokfilmi "Aja meistrid" režissöör Mait Laas.

Operaator Kõpsu looja Heino Pars, kelle 95. juubelit tähistas Eesti Animatsiooni Liit möödunud oktoobris, on pannud Eestis aluse populaarteaduslikule animafilmile. Tema loomingust tulevad näitamisele "Nael I" ja "Jussikese seitse sõpra".

Rein Raamat, kes pälvis äsja Rahvusvahelise animatsiooni assotsiatsiooni (ASIFA) elutööauhinna, on äratanud oma filmides üles Arraku maalid. Linastusel näeb suurelt ekraanilt Raamatu filme "Põrgu", mis on sündinud Eduard Viiralti graafiliste lehtede ainetel, "Värvilind" ja "Lend".

Veebruaris möödus 100. aastat Elbert Tuganovi, Eesti esimese nukufilmi "Peetrikese unenägu" lavastaja sünniaastapäevast, kelle töödest on linastusele valitud "Peaaegu uskumatu lugu", "Aatomik ja jõmmid" ning "Inspiratsioon".

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset teisipäevast 25. novembrini.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!