Inglite aja

toob teieni ISKU

Tänud tuhandeile TV3 „Inglite aja“ toetajaile! 

uudised.ee

Tänases heategevuslikus erisaates „Inglite aeg“ jõudsid TV3 vaatajate ette lood Eestimaa inimestest, kelle vastu on saatus olnud väga karm. Abivajajaid toetasid tuhanded head inimesed ning abistada saab jätkuvalt, sest annetusliinid on avatud veel nädala.

Abivajajate toetuseks avatud annetustelefonidele helistasid tuhanded head inimesed ning saate lõpuks koguti 157 495 eurot. Annetusliinid on avatud veel kuni 28.detsembrini. 

Tänavuse „Inglite aja“ lugude keskmes on Gertu-Liina, Natalja, Karl-Herman, Jete-Lisee ja Merlin.  

Haruldase geenirikkega väike Gertu-Liina

23aastane Kärol ja 26aastane Kaspar teevad ilmselt silmad ette paljudele vanematele. Neil on kolm imetoredat last – 6aastase Nora-Liisa, 4aastase Gertu-Liina ja aastane Tõnis. Väike Gertu on aga oma õest ja vennast veidi erilisem. Tal on diagnoositud raske geneetiline haigus nimega Dravet sündroom, mis põhjustab lapsel epileptilisi krampe. Hood on juba korduvalt pannud Gertut eluohtlikku olukorda. Kuigi 10aastaselt hakkaks Gertu haigus ise raugema ja tüdruk kasvaks sellest ajapikku välja, on selle ajani vastu pidamiseks vaja ravimit, mis maksab aastas 10 000 eurot ning Haigekassa seda paraku ei toeta. Noortel vanematel pole sellist summat kuskilt võtta. Kui pisike Gertu ravimita jääb, kahjustab iga järgmine krambihoog lapse aju niivõrd, et paari aasta pärast jääb ta voodihaigeks, kes sõltub vaid oma hooldajatest. On kohutav mõelda, et ühe väikese lapse elule on külge riputatud hinnasilt…

„Inglite aeg“ annab võimaluse meil kõigil Gertu-Liinat ja tema toredat peret aidata! 

Vaata tema lugu SIIT!

Nahahaigusega noorteadlane Natalja 

Tartus elab 32aastane Natalja, kes on heasüdamlik, imeilus ning lisaks ka väga tark naine – doktorikraadist lahutab teda kõigest aasta. Natalja on terve elu võidelnud karmi nahahaigusega ja on sellega siiani südikalt hakkama saanud. Paraku on haigus viimasel aastal näidanud oma tõelist palet ja röövinud noorteadlaselt kõik – nii armastuse, iseseisvuse kui ka elurõõmu. Natalja on aheldatud ratastooli ja kogu ta aeg kulub eluohtlike haavade hooldamisele. Natalja haigusele on ravi olemas, ent puudu jääb rahast. Praegu ei suuda noor naine tasuda isegi oma haavade sidumise eest, millele kulub kuus üle 1400 euro. 

„Inglite aeg“ annab võimaluse päästa Natalja sidemetest, saata ta ravile ning mis kõige tähtsam – kinkida talle aastaid täisväärtuslikku elu! 

Vaata tema lugu SIIT!

Ratastoolis koolipoiss Karl-Herman 

Saaremaal kristlikus perekonnas kasvab 11aastane Karl-Herman. Vaatamata sellele, et Karl-Herman on raske sünnitrauma tagajärjel ratastooli aheldatud, on temas peidus väga nutikas ja elurõõmus noormees, kes näeb iga päev vaeva, et paari aasta pärast saaks ta esimest korda käima ega peaks enam nii palju sõltuma oma juba üsna eakatest vanematest. Üle kõige vajab teismeline poiss koju invalifti, mille abil saaks ta kodus iseseisvalt ringi liikuda. Samuti unistab Karl-Herman pisikesest jõusaalist, kuna poisi parenemisel mängib olulist rolli igapäevane töö oma lihastega. Arvestades noormehe suuri edusamme, on lootus tema paranemiseks väga suur, kuid seda vaid siis, kui me kõik üheskoos talle toeks oleme. Just „Inglite aeg“ annab võimaluse Karl-Hermanit aidata!

Vaata tema lugu SIIT!

Sünnitraumaga väike Jete-Lisee 

Pärnu lähistel elab 25aastane Kertu koos oma väikese tütre Jete-Liseega. Pisike preili oli perekonda väga oodatud ja rasedus kulges noorel emal igati eeskujulikult. Saatusel olid aga teised plaanid ning pisikese Jete-Lisee sünd kujunes õuduste ööks, mille tagajärgedest pole siiani toibutud – hapnikuta jäänud Jetel on diagnoositud kesknärvisüsteemi kahjustus. Tänaseks on Jete 2,5aastane, ta ei suuda kõndida, rääkida, istuda ega teha midagi, mida temavanused lapsed selles vanuses tavaliselt teevad. Arstide sõnul jääbki Jete selliseks, kuid tubli ema Kertu pole sellest hoolimata alla andnud. Ta on teinud lapsega märgatavaid edusamme ning usub, et tüdrukul on helgem tulevik. Jete suur lootus on pääseda Saksamaale arsti juurde, kes tegeleb just temasuguste eriliste lastega. Hinnaline ravi maksab üle 20 000 euro, mistõttu on üksikema Kertu ainsaks lootuseks lahkete inimeste abi. Just „Inglite aeg“ annab võimaluse Jete-Liseed üheskoos aidata!

Vaata tema lugu SIIT!

Haige jala varjus elav Merlin

26aastasel Merlinil on armastav elukaaslane ja kaks vahvat last. Just pere annab talle elujõudu, et kohutava haigusega võidelda. Nimelt on Merlin üle 15 aasta vaevelnud raske lümfisüsteemihäirega, mille tõttu on tema vasak jalg kordades suurem kui teine. Halvematel päevadel on jala ümbermõõt üle meetri. Oma pikkade mustade juuste ja suure särava naeratusega Merlin on ääretult kaunis naine, kes aga ise ei ole end kunagi ilusana tundnud. Paksenenud jala tõttu väldib Merlin avalikes kohtades liikumist ning on jäänud ilma sõpradest, kes tema olukorda häbenevad. Suur jalg ei lase Merlinil isegi oma lastega korralikult tegeleda, sest ema ei julge poistega jalutamas käia, kuna ei suudaks neile järele joosta, kui midagi peaks juhtuma. Noor ema saab oma haigust spetsiaalse aparaadiga kontrolli all hoida, kuid kallil protseduuril käimiseks riigipoolsest ülinapist abist ei piisa. Tegelikult oleks Merlinil ravi vaja vähemalt korra päevas. 

Selleks, et Merlin saaks oma haiguse kontrolli alla ning täisväärtuslikku pereelu elada, vajab ta spetsiaalset aparaati ja ravi Saksamaal. „Inglite aeg“ annab võimaluse Merlinit üheskoos aidata!

Vaata tema lugu SIIT!

Kommentaarid puuduvad

Inglite aja

toob teieni ISKU