Täna
02. mär
2...7
-1...4
Homme
03. mär
2...7
-3...2

Meelelahutus

Tallinn Music Weekile saabus 1276 esinemistaotlust 63 riigist

Foto: Martin Ahven/Delfi
12:33 22. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

6.–9. mail toimuvale rahvusvahelisele uue muusika ja linnakultuuri festivalile Tallinn Music Week (TMW) saabus 1276 esinemisavaldust 63 riigist, kusjuures enim esinemissoove tuli Eestist, Venemaalt ja Soomest.   

TMW 2021 esinejateks kinnitatud artistid avalikustatakse järk-järgult alates veebruari teisest poolest. Festivali muusikaprogramm toimub erinevates klubides ja kontserdipaikades üle Tallinna, vahendab BNS.

Möödunud aasta novembrist kuni 20. jaanuari südaööni aset leidnud TMW esinemistaotluste vooru tulemus näitab nii kodu- kui ka välismaiste muusikute jätkuvat huvi festivali vastu ka pandeemiast tingitud piirangute tingimustes. Festivalile laekus 1276 esinemisavaldust 63 riigist. Eesti artistidelt saabus 234 taotlust, järgnesid Venemaa 211, Soome 115 ja Saksamaa 72 taotlusega. Võrreldes viimaste aastatega on tõusnud Lätist ja Leedust saabunud avalduste hulk, ent huvi TMW vastu püsib kõrgel tasemel ka juhtivates muusikatööstuse riikides nagu Ühendkuningriik, Itaalia, USA, Kanada, Rootsi  ja Jaapan. Jätkuvalt soovivad Eesti festivalil esineda ka kaugemate maade, sealhulgas Maroko, Guatemaala ja Mehhiko muusikud.

TMW muusikaprogrammi kinnitatakse laekunud avaldustest kuni 150 esinejat, kes avalikustatakse järk-järgult alates veebruari teisest poolest. Programmi koostab 30-liikmeline kuraatorite tiim, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka välisriikide muusikaorganisatsioonide esindajad. Tänavune programm keskendub valdavalt Eesti ning Baltikumi ja Põhjamaade talendile, muude välisriikide artiste kaasatakse vastavalt koroonaviiruse levikuga seotud olukorrale antud perioodil. 

TMW festival koosneb kolmest peamisest programmiosast: muusikafestivalist, linnafestivalist ja konverentsist. TMW muusikaprogramm seob eri žanreid popist nüüdisklassikani ning folgist metalini ning juba tuntud ja tunnustatud artistid põnevaimate tulevikutegijatega. 

TMW 2021 passid on müügil festivali veebipoes shop.tmw.ee. Kuni 28. veebruarini maksab festivalipass 55 eurot ning festivalile ja konverentsile nii kohapealse kui ka digitaalse pääsu tagav PRO pass 150 eurot. Müügil on ka 50 eurone DigiPRO pass, mis tagab digiosaluse konverentsil ja toetajapass hinnaga 225 eurot, mis võimaldab festivali korraldust toetada ja sellega lähemalt tutvuda. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!