Täna
25. veeb
3...10
1...5
Homme
26. veeb
2...7
0...4

Meelelahutus

Tartus avatakse Baltimaade suurim ronimishall

Foto: Sille Annuk/Postimees
12:32 22. jaanuar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tartus Tehase tänaval asuva vana tehasehoone kolmandal korrusel avab laupäeval uksed ronimishall, kus on üle 340 ruutmeetri erineva keerukusastmega ronimisseinu ning mis on vähemalt kuni eelseisva kevadeni Baltikumi suurim, kirjutab Tartu Postimees.

«Praegu oleme tõesti Baltimaade suurim. Märtsis avatakse ka Tallinnas uus ronimiskeskus, mis on veel saja ruutmeetri võrra suurem. Aga mõned kuud saame ikkagi suurimad olla,» ütles ronimishalli eestvedaja, mägironija Rees Roonius Juurmaa.

Staatusest tähtsam on tema sõnul aga see, et uus koht loob boulderdamiseks Tartus tingimused, mida siin varem ei olnud. «Boulderdamine on kõige lihtsam ronimise viis: turvaline, mingit varustust ei ole vaja. Pehmed matid on all,» täpsustas ta.

Uues keskuses on enamik radu jõukohased neile, kes ronimisega veel kuigi palju tegelenud pole. Ent on ka selliseid atraktsioone, mis panevad proovile tugevamaidki. Üht rada, mis kannab ronijate seas kurikuulsat tähist V10, ei ole Eestis Juurmaa hinnangul praegu keegi suuteline läbi tegema.

Sobiva koha leidmisele kulus pea kaks aastat. Otsiti ruumi, mis oleks piisavalt kõrge ja avar ega ole liigendatud. Ehitamine võttis kolm kuud ja kõik tööd tegid vabatahtlikud ise. Lahtiolekuaegu keskuses ei tule, sest pääsmega saab igaüks ise ukse lahti teha ja ronima minna just talle sobilikul momendil.

Ronimisministeeriumi ehitus läks maksma 100 000 eurot. 25 000 eurot andis toetust Tartu linn ning Hooandja kampaaniaga koguti ligi 6000 eurot. Ülejäänu tuli valdavalt Tallinna Ronimisministeeriumi asutaja Mikael Orkomiesi taskust, aga rahaliselt panustasid ka ronijad ise. Rendileping Tehase 21 ruumide kasutamiseks on sõlmitud kümneks aastaks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!