Joala samba loojad plaanivad puust kasti asemele musta graniiti

uudised.ee

Kui veebruari alguses ehitasid kolm Viljandi Linnahoolduse töömeest ümber Jaak Joala samba puust kasti, et kuju ei oleks linnapildis nähtav, siis nüüd kavandavad kuju loojad koos anonüümse rahastajaga samba ümber mustast graniidist kasti rajamist, kirjutab Sakala.

Skulptor Mati Karmini poole on pöördunud üks Eesti ettevõtja, kes on nõus rahastama Jaak Joala samba ümber mustast graniidist kasti ehitamist.

Mittetulundusühingu Meie Viljandi esindaja Harri Juhani Aaltoneni sõnul on see mõte päevakorral. Esialgse hinnangu kohaselt võiks see maksma minna 15 000 eurot. “Aga see oleks kindlasti väga kurb lahendus,” nentis Aaltonen.

Mittetulundusühingu Meie Viljandi hinnangul on neil parki musta kasti loomiseks luba olemas, sest selle said nad Jaak Joala kuju rajamiseks 12. oktoobril.

Jaak Joala leske esindavad advokaadid teatasid, et läbirääkimised MTÜ-ga Meie Viljandi ja Harri Juhani Aaltoneniga on lõppenud ning monument tuleb eemaldada. Kõneluste lõpetamise tingis asjaolu, et Aaltonen on esitanud soovi registreerida enda nimele Jaak Joala kaubamärk kuues kategoorias.

Advokaadibüroo Triniti teatel tähendab otsus, et alates esmaspäevast läbirääkimisi ei toimu ning pärijad jäävad nõudmise juurde monument eemaldada.

Triniti advokaadid Erki Vabamets ja Maarja Pild selgitasid, et läbirääkimiste käigus selgus, et Aaltonen on 17. jaanuaril esitanud patendiametile taotluse sõnamärgi „JAAK JOALA“ registreerimiseks kaubamärgina. Seda kokku kuues klassis, muu hulgas skulptuuride ja monumentide klassis.

Jaak Joala lesk Maire Joala, teda esindavad advokaadid ning Harri Juhani Aaltonen kohtusid 2. veebruaril ning mitu tundi kestnud arutelul otsiti ühiselt võimalusi, kuidas muuta monumenti selliselt, et see vastaks Maire Joala hinnangul algsele kavandile.

Maire Joala ja tema esindajad heidavad Aaltonenile ette, et ta ei maininud kohtumisel poole sõnagagi, et on napilt kaks nädalat varem esitanud Jaak Joala nime kaubamärgina registreerimiseks taotluse. „Sellega on ta näidanud end minu hinnangul ebaausa inimesena, kellega Jaak Joala pärijad läbirääkimisi pidada ei soovi”, lisas Vabamets.

Maire Joala saatis Viljandi linnavalitsusele nõudekirja 11. jaanuaril, milles nõudis Jaak Joala pärija ning kaubamärgi omanikuna kuju eemaldamist. Veebruari alguses kattis linnavalitsus kuju puidust kastiga ning andis MTÜ-le 28. veebruarini aega, et lesega kokkuleppele jõuda.

Kommentaarid puuduvad