Perearst Karmen Joller: läbipõetud koroonaviirus annab vabaduse pooleks aastaks

uudised.ee

Täna hommikul helistati raadio Star FM hommikuprogrammis perearst Karmen Jollerile ja uuriti, millal tohib koroona läbipõdenud inimene taaskord tööle naasta, kui kaua võib peale koroona läbipõdemist test positiivset tulemust näidata ning kuidas ikkagi praegu reisima pääseb.

Pille puutus eelmisel nädalal kokku kolleegiga, kellel oli palavik ja nohu, ent inimene ise ei usu, et tal on koroona. Kuidas tuleks sellisel juhul reageerida? “Haigeks ei tee külmetus, haigeks teevad ikkagi viirused ja sellisel juhul tuleks kindlasti reageerida ja helistada perearstile ja paluda, et teda saadetaks koroonatestile,” selgitab Karmen. 

Üks saatejuhtidest, Jürgen Pärnsalu, viibib hetkel kodus eneseisolatsioonis, sest on koroonapositiivne. Tema isolatsiooniperiood lõppeb kolmapäeval ja juba neljapäeval võib ta tööle naasta ning uut testi ta tegema ei pea. “Test jääb väga kauaks positiivseks ja võib näidata ka peale läbipõdemist, et inimesel on viirus, aga surnud viirus, mis ei nakata,” sõnab Karmen ja lisab, et kui on näiteks soov reisile minna, siis on positiivne test peale isolatsiooni isegi vajalik. 

Liis Lusmäge on ees ootamas koolivaheaja reis, aga mis juhtub siis, kui vahetult enne peaks selguma, et keegi neist on koroonapositiivne, kuigi sümptomeid pole olnud? “Siis olete 10 päeva karantiinis ja naudite puhkust kodus. Positiivsena ei tohi niimoodi kuhugi minna. Läbipõetud koroonaviirus annab vabaduse pooleks aastaks minna reisile ja muidugi ka vaktsineerimine,” tõdeb Karmen.

Kuula intervjuud järele hommikuprogrammist!

 

Kommentaarid puuduvad