Seriaalistaar Vladas Radvilavičius selgitab, miks tema maja sundkorras müüki pandi

uudised.ee

Üleeile sai avalikuks, et sarja "Pilvede all" näitleja Vladas Radvilavicius, keda on varem kriminaalkorras karistatud, on võlgu kümneid tuhandeid eurosid. Seetõttu on pandud sundmüüki ka tema Viimsis asuv 300-ruutmeetrine maja.

Vladas Radvilavicius maja pandi kohtutäitur Elin Vilippus nimel müüki, et sellega kompenseerida suur võlasumma. Maksehäireregistrisse tehtud päringu järgi on Vladase võlasumma 64 000 eurot kuni rohkem.

Nüüd aga on mees põhjalikumalt sotsiaalmeedias selgitanud, miks tema maja on pandud sundmüüki ning mis probleemid selle kõigega on.

Avaldame tema sotsiaalmeedia postituse täies mahus:

Viimaste sündmustega seoses.

Lugu elust enesest - kuidas ma tagasin sõbra palvel tuttava majalaenu oma enda koduga.
Üle kümne aasta tagasi palus hea sõber (kas enam on, ei oska öelda), et ma aitaksin meie ühist tuttavat, keda pank oli maksmata laenu pärast kodunt välja tõstmas.
Võtsin teisest pangas miljoneid kroone majalaenu ning maksin ta kodulaenuvõla ära. Tuttav sai oma kodus perega edasi elada. Lubasid, nii sõber kui ka tuttav, poole aastaga oma asjad korda saada ja oma kodu laenu üle võtta.

Ei saanud, ei võtnud. Kuumakse oli 16.000 EEK-i. Esimesed aastad tuttav isegi maksis mulle midagi. Vahepeal tuli euro ja makse muutus 1.000€ kuus. Maksin pangale aastaid. Palju aastaid. Tema mulle mitte. Ühel hetkel jäin hätta, oma majalaen vajas ka paralleelselt maksmist ning majanduski tegi jõnksu ja ... sada muud häda ka.

Aga pangaga on asi lihtne, 2-3 kuud kuumaksed maksmata, maja müüki. Aga tuttava maja oli ca 300m2, kuu ajaga turuhinnaga müüa pole realistlik. Et saaksin tema maja rahulikult müüa, siis refinantseerisin suurpanga katkestatud laenulepingu "krõbedama intressiga rahaasutuses", kuid pidin oma kodu lisatagatiseks panema. Kuid tuttav keeldus majast lahkuma ning mõni aasta kulus kohtus käimisele.

Lõpuks kohtutäitur koos politseiga ta majast välja tõstis. Siis kulus ka müügi peale mingi aeg. Kogu selle aja peale läks minu kokkulepe finantseerijaga tärminite osas nihkesse ning tänaseks on algne summa leppetrahvide jms. toel kahekordistunud ja minu maja kohtutäituri juures puuduva rahaosa peale müügis.

Vahepalana ütles minu oma kodulaenupank mulle kodulaenu üles. Aga see on juba hoopis teine lugu. Ja sugugi mitte nii keeruline. Üle 10 aasta tagusest pooleaastasest abist on saanud reaalsus - aastaid ca 50.000€ laenumakseid, ja see nädal maksan ära veel 100.000€.

Aitäh kaasaelajatele.

Päikest!

Viimaste sündmustega seoses. Lugu elust enesest - kuidas ma tagasin sõbra palvel tuttava majalaenu oma enda...

Posted by Vladas Radvilavičius on Teisipäev, 16. veebruar 2021

Kommentaarid puuduvad