Homme
24. apr
3...7
-1...3
Ülehomme
25. apr
3...7
-1...3

Meelelahutus

Üle saja aasta avalikkuse eest varjatud Vincent Van Goghi maal pannakse oksjonile

Foto: STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/Scanpix
17:04 25. veebruar 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BBC

Vincent Van Gogh'i maal "Montmartre'i tänav" tuuakse esimest korda avalikkuse ette. Maal kuulus enamik ajast ühele prantsuse perekonnale alates 1887. aastast, mil maal valmis.

Sotheby kunstimuuseumi ennustuse kohaselt võib maali väärtus olla kaheksa miljonit naela. Maal on pandud järgmisel kuul toimuvale oksjonile.

Van Gogh'i ekspert Martin Bailey sõnas BBC-le, et see on esimene kord, mil maali on võimalik korralikult näha. "Põnev on see, et tegu on just Van Gogh'i maaliga, mis on peidus olnud ajast, kui see kunstniku molbertilt maha tuli," ütles Bailey. "See on alati olnud eraomanduses, seega vaid pere ja nende sõbrad teadsid sellest."

"Tegu on huvitava pildiga, sest see on tehtud Van Gogh'i Madalmaade aastate, kui ta maalis tumedate maalähedaste värvidega, ja ülevoolavate tööde, mida ta tegi Kagu-Prantsusmaal, vahel. Pariisis avastas ta impressionismi ning hakkas värvidega katsetama."

Tegu on ühega mitmest taiesest, mis valmis aastatel 1886-1887, kui ta elas oma venna Teho juures majas, mis on pildil kujutatud tänava lähedal.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!